pátek 22. červen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Pořádáme setkání partnerů a koordinátorů programu Erasmus+

Pořádáme setkání partnerů a koordinátorů programu Erasmus+

Historická procházka městem (4).jpg
Staff Week, Liberec 2015, historická procházka městem

I díky takovým setkáním odpadávají studentům některé problémy s administrací jejich pobytu v zahraničí. Na International Staff Week navážou administrátoři programu Erasmus+ z různých zahraničních univerzit kontakty, vymění si zkušenosti a poznají blíže univerzitu, na kterou vysílají své studenty.

International Staff Week pořádají nezávisle různé univerzity po celé Evropě, Technická univerzita v Liberci letos zve ve dnech 29. května–2. června na třetí setkání.

Účast už potvrdili spolupracovníci ze Španělska, Německa, Polska, Turecka, Egypta a Malajsie. Jsou to lidé z kanceláří Erasmus, z knihoven, ale také pedagogové, kteří zahraniční studenty vyučují. Zájemci se v těchto dnech stále hlásí, na předchozích setkáních pořádaných naší univerzitou se sešlo vždy kolem 25 účastníků.

„Jedná se většinou o účastníky z univerzit, s nimiž již máme smlouvu o výměně studentů. Podobná setkání nám dávají možnost vyměnit si cenné informace a zkušenosti s administrativou a celkově s prací se studenty. Jak se nám potvrdilo z předchozích dvou Staff Weeků, takový dialog nám velmi pomáhá při vzájemné spolupráci mezi partnerskými univerzitami,“ říká Michaela Andělová, vedoucí kanceláře Erasmus+ na naší univerzitě, která spolu se zahraničním oddělením letošní International Staff Week pořádá.

Hosté z partnerských univerzit si prohlédnou univerzitu včetně laboratoří a také město. Studenti z fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické v historických kostýmech jim na vybraných stanovištích přiblíží historii Liberce.

Zapojí se také hosté. Novinkou letošního Staff Weeku je miniveletrh Erasmus+. Ve středu 31. května od 11:00 do 13.00 hodin v prostoru před menzou představí svou univerzitu a budou připraveni zájemcům o výjezd do Evropy podat bližší informace.

Radek Pirkl

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Červen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání