pondělí 26. červen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Pořádáme setkání partnerů a koordinátorů programu Erasmus+

Pořádáme setkání partnerů a koordinátorů programu Erasmus+

Historická procházka městem (4).jpg
Staff Week, Liberec 2015, historická procházka městem

I díky takovým setkáním odpadávají studentům některé problémy s administrací jejich pobytu v zahraničí. Na International Staff Week navážou administrátoři programu Erasmus+ z různých zahraničních univerzit kontakty, vymění si zkušenosti a poznají blíže univerzitu, na kterou vysílají své studenty.

International Staff Week pořádají nezávisle různé univerzity po celé Evropě, Technická univerzita v Liberci letos zve ve dnech 29. května–2. června na třetí setkání.

Účast už potvrdili spolupracovníci ze Španělska, Německa, Polska, Turecka, Egypta a Malajsie. Jsou to lidé z kanceláří Erasmus, z knihoven, ale také pedagogové, kteří zahraniční studenty vyučují. Zájemci se v těchto dnech stále hlásí, na předchozích setkáních pořádaných naší univerzitou se sešlo vždy kolem 25 účastníků.

„Jedná se většinou o účastníky z univerzit, s nimiž již máme smlouvu o výměně studentů. Podobná setkání nám dávají možnost vyměnit si cenné informace a zkušenosti s administrativou a celkově s prací se studenty. Jak se nám potvrdilo z předchozích dvou Staff Weeků, takový dialog nám velmi pomáhá při vzájemné spolupráci mezi partnerskými univerzitami,“ říká Michaela Andělová, vedoucí kanceláře Erasmus+ na naší univerzitě, která spolu se zahraničním oddělením letošní International Staff Week pořádá.

Hosté z partnerských univerzit si prohlédnou univerzitu včetně laboratoří a také město. Studenti z fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické v historických kostýmech jim na vybraných stanovištích přiblíží historii Liberce.

Zapojí se také hosté. Novinkou letošního Staff Weeku je miniveletrh Erasmus+. Ve středu 31. května od 11:00 do 13.00 hodin v prostoru před menzou představí svou univerzitu a budou připraveni zájemcům o výjezd do Evropy podat bližší informace.

Radek Pirkl

Galerie
24.06. 2017

Akademický senát TUL bude volit svého předsedu

Akademický senát TUL bude po dvou neúspěšných pokusech volit svého předsedu na svém zasedání dne 30. června 2017 v 9.00 hodin.  Jednání svolal 1. místopředseda AS TUL David Salač do zasedací místnost IC ( první podzemní podlaží).  Na programu je také volba zbývajících orgánů senátu a určení volební komise pro volbu rektora TUL. Všechna zasedání akademického senátu jsou veřejná.

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání