neděle 20. srpen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Přes 50 studentů si vyzkoušelo obhajobu své práce ve SVOČ

Přes 50 studentů si vyzkoušelo obhajobu své práce ve SVOČ

Sekce Ekonomika.jpg
Diskuze s porotou. Sekce Ekonomika

Letošní ročník Studentské vědecké a odborné činnosti (SVOČ) měl opět v soutěžních kategoriích Strojírentsví, Textil, Mechatronika a Ekonomika silné zastoupení. Studenti, kteří prezentovali nejlepší práce, si včera odnesli 10.000 korun.

Na úvod včerejší soutěže SVOČ přišli studenty krátce pozdravit děkani a zástupci zúčastněných fakult a také prorektor pro vědu a výzkum Pavel Němeček.

Pak se bez dalších okolků přešlo do jednotlivých učeben budovy G podle sekcí; soutěžících bylo letos o něco více než loni, a tak byl harmonogram soutěže přesně rozplánovaný.

Každý ze 54 studentů měl maximálně 15 přísně střežených minut na prezentaci svého příspěvku, následně byl prostor na krátkou diskuzi s porotou a zodpovídání dotazů z publika.

Odborná komise SVOČ hodnotí vždy kromě přínosu studentovy práce její prezentaci a také to, jak si student poradí s doplňujícími dotazy. SVOČ proto svou náročností právem platí za přípravu na zkoušky a státnice.

A jak to včera dopadlo?

TEXTIL – bakalářský studijní program

1. Radim PLUCHA: Vlákenný implantát pro léčbu glaukomu z PVDF a jeho kombinací

2. Alžbeta HÔRECKÁ: Střihová konstrukce seamless dámského prádla

3. Klára MASNICOVÁ: Studium hoření kolmo kladených netkaných textilií upravených vodním sklem

TEXTIL – navazující magisterský a doktorský studijní program

1. Lukáš BORŮVKA: Kontrola kvality kontrolních sít pro bižuterní kameny pomocí zpracování obrazu

2. Miroslav FRYDRYCH: Hodnocení vzhledového defektu (zlomu – vrásky) na textilii použitím principu ohýbání do smyčky

3. Miroslav HERCLÍK: Hodnocení vzhledového defektu (zlomu – vrásky) na textilii použitím principu cyklického mačkání textilie

STROJÍRENSTVÍ – bakalářský a navazující studijní program

1. Roman RYBÁČEK: Projekční návrh spalovacího motoru pro hybridní vozidlo

2. Jiří ČECH: Inovace zařízení pro aplikaci pěnového těsnění

3. Jiří SOUČEK: Zvlákňovací elektroda pro výrobu směsného nanovlákenného materiálu

STROJÍRENSTVÍ – doktorský studijní program

1. Petr KULHAVÝ: Využití hyperelastického elementu při výrobě tvarovaných šablon vysocestrukturovaných kompozitních plátů

2. Ondřej MATÚŠEK: Detekce zdeformované části plaveného skla pomocí laserového paprsku

3. Tomáš KOŘÍNEK: Snižování CO2 z vnitřních prostor

MECHATRONIKA

1. Micheal KALÁT: Nanočásticové senzorové systémy

2. Petr NAIMAN: Bionická ruka

3. Jakub ŠTOČEK: Konstrukce optického zobrazovače pro trojrozměrné zobrazování

EKONOMIKA

1. Marie Antonia THOMSENOVÁ: Význam schopností pro oblast řízení lidských zdrojů

2. Dominika HATZELOVÁ: Daňové ráje a jejich postavení v mezinárodním podnikatelském prostředí

3. Michaela ROLFOVÁ: Řízení rizik v projektové činnosti ve vybrané organizaci

Ti, kdo se umístili na prvním místě, si včera odnesli 10.000 korun, autoři „stříbrných“ prací 5.000 korun a pro bronzové příčky v každé kategorii byly přichystány 3.000 korun. Soutěž pořádají ekonomická fakulta, fakulta textilní, fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií a fakulta strojní.

Více na svoc.tul.cz.

Radek Pirkl

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.