neděle 20. srpen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Rektor Zdeněk Kůs dnes jmenoval Karla Cvachovce děkanem

Rektor Zdeněk Kůs dnes jmenoval Karla Cvachovce děkanem

DSC_3596 - kopie.JPG
Rektor Kůs jmenuje Karla Cvachovce (vpravo) děkanem.

Historicky prvním děkanem Fakulty zdravotnických studií TUL je profesor Karel Cvachovec, který byl jediným kandidátem na tuto funkci.

Prof. MUDr. Karel Cvachovec, CSc., MBA, byl dosud na fakultě zdravotnických studií pedagogem a garantem studijního programu Specializace ve zdravotnictví s oborem Zdravotnický záchranář a také členem vědecké rady fakulty.

Platí za uznávanou kapacitu v oboru urgentní medicíny. V letech 1996–2014 zastával funkci přednosty Kliniky anesteziologie a resuscitace UK 2. LF.

V současnosti je předsedou výboru České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a také vedoucím Katedry anesteziologie a intenzivní medicíny Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví v Praze. Je také členem předsednictva České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a byl a je členem celé řady odborných grémií, vědeckých rad, oborových výborů a redakčních rad odborných časopisů.

Fakulta zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci vznikla transformací Ústavu zdravotnických studií TUL v srpnu roku 2016. Karel Cvachovec tuto fakultu povede jako první děkan do roku 2021.

Profesoru Cvachovcovi také redakce T-UNI gratuluje a přeje mu mnoho zdaru v nové pozici.

-pir-

Foto: Robert Bergman (FZS)

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.