Akademický senát vyhlásil volby rektora

Naše univerzita má od června nový senát. Dnes měli senátoři na programu volbu svého předsedy a místopředsedů, vyhlášení voleb na rektora a schválení Výroční zprávy TUL za rok 2016.

Dnešní zasedání bylo již druhé v pořadí, které Akademický senát TUL v novém složení absolvoval. Minulý týden se ovšem senátoři nesešli v usnášeníschopném počtu, první pracovní zasedání se proto konalo až dnes dopoledne.

Senátoři měli na programu volbu svého předsedy, všichni navržení kandidáti ovšem tuto funkci odmítli. Protože byli navrhováni i senátoři na dnešním zasedání nepřítomní, odložil senát volbu svého předsedy na další zasedání a přikročil k volbě 1. místopředsedy.

Zvolen jím byl David Salač ze studentské komory, který je studentem fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Ten se také z pověření rektora chopil řízení dalšího průběhu dnešního zasedání.

Senátoři po této volbě schválili Výroční zprávu TUL za rok 2016 a několik klíčových dokumentů fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické a ekonomické fakulty, které musely být upraveny a formulovány v souladu s novelou zákona o vysokých školách.

Dalším bodem programu bylo také vyhlášení voleb na kandidáty na rektora Technické univerzity v Liberci. Podle schváleného volebního harmonogramu se budou moci kandidáti hlásit od 15. do 29. září do 12.00 hodin. Místo podávání přihlášek kandidátů senát ještě upřesní a informaci zveřejní. Listinu kandidátů zveřejní volební komise v pátek 29. září po 14.00 hodině.

Seznam 21 členů nového akademického senátu najdete zde. Tento senát má funkční období na tři roky od 20. června 2017 do 19. června 2020.

-pir-