neděle 22. říjen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Na sedmi fakultách skončily promoce

Na sedmi fakultách skončily promoce

tit.jpg
Už je můj!

Promoce dnes zakončila fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická. Své diplomy převzalo v tomto týdnu 700 absolventů.

Týden promocí začaly v pondělí 26. června fakulty textilní a umění a architektury. Psali jsme o tom zde.

V úterý 27. června následovala fakulta strojní, která zorganizovala na naší univerzitě vůbec první promoce v angličtině. Svůj absolventský slib zde skládalo mimo jiné devět Indů a jeden student původem z Egypta. Čtěte zde.

Závěr úterních promočních aktů patřil fakultě zdravotnických studií.

„Dnešním dnem se zařazujete mezi vzdělanou populaci. Vybrali jste si náročnou profesní oblast spjatou se sebevzděláváním. Za chvíli složíte slib a tím slibem se zavážete k tomu, že na svém vzdělání budete neustále pracovat,“ pronesla směrem k absolventům ve své slavnostní řeči prorektorka Soňa Jandová. Následně se k tomu absolventským slibem zavázalo pět nových inženýrů a 14 bakalářů.

Ve středu svá studentská léta navždy nebo jen do října završili absolventi fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Promovalo 37 bakalářů a stejně tak inženýrů.

Ve čtvrtek svůj slib sponedo ac polliceor složilo 115 absolventů bakalářského studia a 78 novopečených inženýrů z ekonomické fakulty.

„Samotný vysokoškolský titul přestává být výsadou, v současnosti studuje vysokou školu 70 % populačního ročníku. V takové situaci je na vás, na vašich schopnostech a získaných kompetencích, jak obstojíte,“ řekl včera absolventům děkan Ekonomické fakulty TUL Miroslav Žižka.

Týden promocí dnes zakončila fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, respektive 103 jejích bakalářů a 54 nových magistrů.

Během promocí bylo uděleno šest Cen rektora. Získali je spolu s odměnou 10.000 korun:

Klára Habrová z ekonomické fakulty,

Adéla Hýsková z fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické,

Hana Kořínková z ekonomické fakulty,

Jan Kredba z fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií,

Alice Krumova z fakulty textilní,

Adam Luke z fakulty strojní.

Uděleno bylo také pět Cen hejtmana Libereckého kraje. Spolu s odměnou 10.000 korun je získali:

Martina Češková z fakulty strojní,

Kristýna Havlíčková z fakulty textilní,

Dana Kovalčíková z ekonomické fakulty,

Adam Kössler z fakulty umění a architektury,

Magda Nechanická z fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.

Cenu Jiřího Zelenky a 10.000 korun udělil rektor Zdeněk Kůs Marku Machovi, absolventovi fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.

Mottem letošních letních promocí by mohl být citát z Konfucia, který připomněl hned v úvodu týdne při promocích fakulty textilní prorektor Jiří Kraft: „Vědět je uznat, když něco víš, že to víš, a když něco nevíš, uznat, že to nevíš.“

Týká se to bezezbytku všech 386 bakalářek a bakalářů a 312 nositelek a nositelů titulu Ing., Mgr. nebo Mgr. A., kteří tento týden složili svůj absolventský slib na Technické univerzitě v Liberci.

Všem jim také v redakci T-UNI přejeme hodně úspěchů a krásné léto.

-red-