úterý 12. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Na sedmi fakultách skončily promoce

Na sedmi fakultách skončily promoce

tit.jpg
Už je můj!

Promoce dnes zakončila fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická. Své diplomy převzalo v tomto týdnu 700 absolventů.

Týden promocí začaly v pondělí 26. června fakulty textilní a umění a architektury. Psali jsme o tom zde.

V úterý 27. června následovala fakulta strojní, která zorganizovala na naší univerzitě vůbec první promoce v angličtině. Svůj absolventský slib zde skládalo mimo jiné devět Indů a jeden student původem z Egypta. Čtěte zde.

Závěr úterních promočních aktů patřil fakultě zdravotnických studií.

„Dnešním dnem se zařazujete mezi vzdělanou populaci. Vybrali jste si náročnou profesní oblast spjatou se sebevzděláváním. Za chvíli složíte slib a tím slibem se zavážete k tomu, že na svém vzdělání budete neustále pracovat,“ pronesla směrem k absolventům ve své slavnostní řeči prorektorka Soňa Jandová. Následně se k tomu absolventským slibem zavázalo pět nových inženýrů a 14 bakalářů.

Ve středu svá studentská léta navždy nebo jen do října završili absolventi fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Promovalo 37 bakalářů a stejně tak inženýrů.

Ve čtvrtek svůj slib sponedo ac polliceor složilo 115 absolventů bakalářského studia a 78 novopečených inženýrů z ekonomické fakulty.

„Samotný vysokoškolský titul přestává být výsadou, v současnosti studuje vysokou školu 70 % populačního ročníku. V takové situaci je na vás, na vašich schopnostech a získaných kompetencích, jak obstojíte,“ řekl včera absolventům děkan Ekonomické fakulty TUL Miroslav Žižka.

Týden promocí dnes zakončila fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, respektive 103 jejích bakalářů a 54 nových magistrů.

Během promocí bylo uděleno šest Cen rektora. Získali je spolu s odměnou 10.000 korun:

Klára Habrová z ekonomické fakulty,

Adéla Hýsková z fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické,

Hana Kořínková z ekonomické fakulty,

Jan Kredba z fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií,

Alice Krumova z fakulty textilní,

Adam Luke z fakulty strojní.

Uděleno bylo také pět Cen hejtmana Libereckého kraje. Spolu s odměnou 10.000 korun je získali:

Martina Češková z fakulty strojní,

Kristýna Havlíčková z fakulty textilní,

Dana Kovalčíková z ekonomické fakulty,

Adam Kössler z fakulty umění a architektury,

Magda Nechanická z fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.

Cenu Jiřího Zelenky a 10.000 korun udělil rektor Zdeněk Kůs Marku Machovi, absolventovi fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.

Mottem letošních letních promocí by mohl být citát z Konfucia, který připomněl hned v úvodu týdne při promocích fakulty textilní prorektor Jiří Kraft: „Vědět je uznat, když něco víš, že to víš, a když něco nevíš, uznat, že to nevíš.“

Týká se to bezezbytku všech 386 bakalářek a bakalářů a 312 nositelek a nositelů titulu Ing., Mgr. nebo Mgr. A., kteří tento týden složili svůj absolventský slib na Technické univerzitě v Liberci.

Všem jim také v redakci T-UNI přejeme hodně úspěchů a krásné léto.

-red-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.