úterý 24. říjen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Páté univerzitní ME v golfu letos pořádá Sportovní klub TUL

Páté univerzitní ME v golfu letos pořádá Sportovní klub TUL

Ilustrační foto

Rektor TUL Zdeněk Kůs oficiálně zahájí v pondělí 11. září v 19.00 hodin v budově M v harcovském areálu Technické univerzity v Liberci v pořadí pátý ročník Univerzitního mistrovství Evropy v golfu. Pořadatelstvím pověřila naši univerzitu Evropská asociace univerzitního sportu. Pořádá ho  Sportovní klub TUL ve spolupráci s Českou asociací univerzitního sportu.

Celosvětový rozvoj golfu na univerzitní půdě potvrzuje silná mezinárodní účast. V Golf klubu Machnín  Liberec se utkají studentské univerzitní týmyz Anglie a ze Španělska,  z Francie, Německa, Lichtenštejnska a Irska. Ceny pro vítěze –ručně dělané medaile – věnovala jablonecká firma  Preciosa.

Mistrovství proběhne turnajovým způsobem v kategoriích muži-ženy.   O titul Univerzitního mistra Evropy bude bojovat  ve čtyřech soutěžních dnech celkem 65  sportovců z 11 univerzit .  „Českou republiku bude reprezentovat tým  Karlovy univerzity  Praha a tým Technické univerzity v Liberci, který je ale složený ze studentů více univerzit,“ říká za pořadatele Jindřich Martinec ze Sportovního klubu  TUL.

Závěrečný ceremoniál se uskuteční rovněž v budově M v harcovském areálu v pátek 15. září

Liberecký turnaj se koná v rámci Mistrovství Evropy univerzit 2017. Celkově se organizují univerzitní mistrovství v 19ti sportech, které se  konají od června do září po celé Evropě. Sportovní akce, které Evropská asociace univerzitních sportů každoročně pořádá, jsou zaměřeny na reprezentaci jednotlivých univerzit a vysokých škol. Po počátečním profilování organizace je EUSA v současné době aktivní organizací, která pravidelně organizuje Evropské univerzitní šampionáty. EUSA organizuje v sudých letech Evropské univerzitní hry a v lichých letech jednotlivá Mistrovství evropských univerzit (MEU). Vloni se v rámci Evropských her v Rijece golfového turnaje zúčastnilo 17 evropských univerzit. Na Univerzitním mistrovství Evropy v golfu 2015 ve Švýcarsku  se v rámci Mistrovství evropských univerzit zúčastnilo 13 univerzit  z Evropy.

-koč-

24.10. 2017

Senátoři dnes volí rektora TUL

Dnes v 9.00 hodin začíná v konferenční místnosti v suterénu budovy IC zasedání Akademického senátu TUL. Jediným bodem programu je volba rektora TUL.

23.10. 2017

Prof. Royt o gotických malbách v Podkrušnohoří

Tématem přednášky předního českého kunsthistorika prof. Jana Royta budou příběhy gotických maleb v Podkrušnohoří.

Od 18.00 hodin v univerzitní aule (budova G, Univerzitní náměstí Liberec). Pozvánka.