středa 20. září 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Začátek týdne ve znamení vědeckých konferencí

Začátek týdne ve znamení vědeckých konferencí

Spalovací motor Hybrid
Nový týden se na naší univerzitě nese ve znamení významných mezinárodních vědeckých konferecí. Budeme hostit významné odborníky z oblasti textilu, strojírenství a ekonomiky.

Fakulta textilní pořádá ve dnech 11.-13. září  konferenci Central European Conference (Fibre – Grade Polymers, Chemical Fibres and Special Textiles). Rektor TUL Zdeněk Kůs přivítal v budově G na  90 účastníků z celého světa. Silné zastoupení mají evropské a zejména asijské země. Sekce konference jsou zaměřeny na moderní trendy oboru například pokročilá vlákna a nové materiály, inovativní technologie, textilní metrologie a kvalita, funkční oděvy, pokročilé textilní zušlechťovací procesy, kompozity s textilní výztuží, technické textilie a nanotechnologie, smart textilie a bioinženýrství ve smart textiliích. Konference byla podpořena průmyslovými partnery s textilního a oděvního průmyslu. Konference, která se koná každé dva roky, je  putovní. Předchozí ročníky se konaly například ve Slovinsku, Chorvatsku, Polsku a na Slovensku. „Fakulta textilní je velmi vhodným místem ke konání takové významné konference. Výuka, ale i vývoj a výzkum v oblasti textilu má u nás dlouhou a úspěšnou tradici. Můžeme se pochlubit i řadou skvělých výsledků ve vědě a výzkumu, pozitivní je i intenzivní spolupráce s průmyslovými podniky,“ řekl redakci T-UNI profesor Kůs.

Katedra vozidel a motorů FS TUL pořádá ve dnech 11. -12. září v pořadí již 48. mezinárodní vědeckou konferenci českých a slovenských univerzit a institucí zabývajících se výzkumem motorových vozidel a spalovacích motorů „KOKA 2017“ Konference je zaměřená na oblast výzkumu a vývoje spalovacích motorů a motorových vozidel a soudobé vývojové trendy. Místo konání: Klášter Hradiště nad Jizerou

Ekonomická fakulta pořádá 11.-13. září již 13., konference Liberec Economics Forum. Letos se zaměří  na téma Research and innovation - resource of global, regional and entrepreneurial competitiveness. Konference je zároveň součástí oslav 25 let výročí od založení fakulty. V rámci plenárního zasedání vystoupí Tomáš Sedláček (ČSOB), Václav Nekvapil (CEC Government Relations) a John R. Anchor, University of Huddersfield. Místo konání: G315, Budova G.

-koč-

12.09. 2017

Akademický senát začne přijímat přihlášky kandidátů na rektora TUL

Od pátku 15. září do 29. září do 12.00 hodin bude volební komise Akademického senátu TUL přijímat náležité dokumenty a přihlášky kandidátů na rektora Technické univerzity v Liberci.  Listinu kandidátů zveřejní volební komise v pátek 29. září po 14.00 hodině.  Kandidáti se představí na shromáždění akademické obce 10. října. Dne 16. října proběhne společné zasedání Akademického senátu a Vědecké rady TUL. O tom, kdo zasedne do rektorského křesla, budou senátoři rozhodovat při volbách v úterý 24. října 2017. Volby na kandidáty na rektora vyhlásil Akademický senát TUL dne 20. června 2017, protože současnému rektorovi Zdeňku Kůsovi končí druhé volební období k 31. lednu 2018.