pátek 24. listopad 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Začátek týdne ve znamení vědeckých konferencí

Začátek týdne ve znamení vědeckých konferencí

Spalovací motor Hybrid
Nový týden se na naší univerzitě nese ve znamení významných mezinárodních vědeckých konferecí. Budeme hostit významné odborníky z oblasti textilu, strojírenství a ekonomiky.

Fakulta textilní pořádá ve dnech 11.-13. září  konferenci Central European Conference (Fibre – Grade Polymers, Chemical Fibres and Special Textiles). Rektor TUL Zdeněk Kůs přivítal v budově G na  90 účastníků z celého světa. Silné zastoupení mají evropské a zejména asijské země. Sekce konference jsou zaměřeny na moderní trendy oboru například pokročilá vlákna a nové materiály, inovativní technologie, textilní metrologie a kvalita, funkční oděvy, pokročilé textilní zušlechťovací procesy, kompozity s textilní výztuží, technické textilie a nanotechnologie, smart textilie a bioinženýrství ve smart textiliích. Konference byla podpořena průmyslovými partnery s textilního a oděvního průmyslu. Konference, která se koná každé dva roky, je  putovní. Předchozí ročníky se konaly například ve Slovinsku, Chorvatsku, Polsku a na Slovensku. „Fakulta textilní je velmi vhodným místem ke konání takové významné konference. Výuka, ale i vývoj a výzkum v oblasti textilu má u nás dlouhou a úspěšnou tradici. Můžeme se pochlubit i řadou skvělých výsledků ve vědě a výzkumu, pozitivní je i intenzivní spolupráce s průmyslovými podniky,“ řekl redakci T-UNI profesor Kůs.

Katedra vozidel a motorů FS TUL pořádá ve dnech 11. -12. září v pořadí již 48. mezinárodní vědeckou konferenci českých a slovenských univerzit a institucí zabývajících se výzkumem motorových vozidel a spalovacích motorů „KOKA 2017“ Konference je zaměřená na oblast výzkumu a vývoje spalovacích motorů a motorových vozidel a soudobé vývojové trendy. Místo konání: Klášter Hradiště nad Jizerou

Ekonomická fakulta pořádá 11.-13. září již 13., konference Liberec Economics Forum. Letos se zaměří  na téma Research and innovation - resource of global, regional and entrepreneurial competitiveness. Konference je zároveň součástí oslav 25 let výročí od založení fakulty. V rámci plenárního zasedání vystoupí Tomáš Sedláček (ČSOB), Václav Nekvapil (CEC Government Relations) a John R. Anchor, University of Huddersfield. Místo konání: G315, Budova G.

-koč-

21.11. 2017

Kandidát na děkana FS se představí akademické obci

Akademický senát FS a vedení FS TUL zve členy Akademické obce FS TUL na shromáždění, které se bude konat ve středu 29. listopadu 2017 od 12.30 hodin v posluchárně G 315.  Profesor Petr Lenfeld, který je jediným kandidátem na funkci děkana fakulty strojní, představí svoji vizi o fungování fakulty pro volební období 2018-2022. Prostor bude i pro diskuzi. Volební program prof. Lenfelda čtěte zde.

23.10. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.