Začátek týdne ve znamení vědeckých konferencí

Spalovací motor Hybrid
Nový týden se na naší univerzitě nese ve znamení významných mezinárodních vědeckých konferecí. Budeme hostit významné odborníky z oblasti textilu, strojírenství a ekonomiky.

Fakulta textilní pořádá ve dnech 11.-13. září  konferenci Central European Conference (Fibre – Grade Polymers, Chemical Fibres and Special Textiles). Rektor TUL Zdeněk Kůs přivítal v budově G na  90 účastníků z celého světa. Silné zastoupení mají evropské a zejména asijské země. Sekce konference jsou zaměřeny na moderní trendy oboru například pokročilá vlákna a nové materiály, inovativní technologie, textilní metrologie a kvalita, funkční oděvy, pokročilé textilní zušlechťovací procesy, kompozity s textilní výztuží, technické textilie a nanotechnologie, smart textilie a bioinženýrství ve smart textiliích. Konference byla podpořena průmyslovými partnery s textilního a oděvního průmyslu. Konference, která se koná každé dva roky, je  putovní. Předchozí ročníky se konaly například ve Slovinsku, Chorvatsku, Polsku a na Slovensku. „Fakulta textilní je velmi vhodným místem ke konání takové významné konference. Výuka, ale i vývoj a výzkum v oblasti textilu má u nás dlouhou a úspěšnou tradici. Můžeme se pochlubit i řadou skvělých výsledků ve vědě a výzkumu, pozitivní je i intenzivní spolupráce s průmyslovými podniky,“ řekl redakci T-UNI profesor Kůs.

Katedra vozidel a motorů FS TUL pořádá ve dnech 11. -12. září v pořadí již 48. mezinárodní vědeckou konferenci českých a slovenských univerzit a institucí zabývajících se výzkumem motorových vozidel a spalovacích motorů „KOKA 2017“ Konference je zaměřená na oblast výzkumu a vývoje spalovacích motorů a motorových vozidel a soudobé vývojové trendy. Místo konání: Klášter Hradiště nad Jizerou

Ekonomická fakulta pořádá 11.-13. září již 13., konference Liberec Economics Forum. Letos se zaměří  na téma Research and innovation - resource of global, regional and entrepreneurial competitiveness. Konference je zároveň součástí oslav 25 let výročí od založení fakulty. V rámci plenárního zasedání vystoupí Tomáš Sedláček (ČSOB), Václav Nekvapil (CEC Government Relations) a John R. Anchor, University of Huddersfield. Místo konání: G315, Budova G.

-koč-