úterý 14. srpen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Představitelé 30 čínských vysokých škol si prohlédli naši univerzitu

Představitelé 30 čínských vysokých škol si prohlédli naši univerzitu

Čínští delegáti v našich laboratořích (5).JPG

Rektoři, prorektoři, děkani a další představitelé vysokých škol z různých oblastí Číny k nám přijeli na exkurzi jako členové Konsorcia pro spolupráci čínských a středoevropských a východoevropských univerzit (CCHEIC).

Členem tohoto Konsorcia je Technická univerzita v Liberci tři roky. Po nedávném zasedání v srbském Novém Sadu se členové CCHEIC vydali na exkurzi do země, s níž mají čínské univerzity tradičně dobré vztahy. Cílem jejich české návštěvy byly Karlova univerzita v Praze a Technická univerzita v Liberci.

Na naší akademické půdě 50 členů čínské delegace dnes uvítala prorektorka pro vnější vztahy Soňa Jandová. Připomněla, že s čínským akademickým prostředím navázala Technická univerzita v Liberci v posledních letech dobré vztahy, které chce i nadále prohlubovat.

Delegaci rektorů a prorektorů přivítal také Jan Vytopil, velvyslanecký rada ministerstva zahraničí, který donedávna pomáhal navazovat nové kontakty a spolupráci s filipínskou akademickou sférou v době jeho působení na konzulátě v Manile. Čínskou delegaci vedl Xi Guang, prorektor Xi´an Jiaotong University, kterému také patřil jeden z dnešních dopoledních úvodních vstupů.

Zástupci našich fakult hostům představili univerzitní pracoviště, která si při odpolední exkurzi sami prošli. Navštívili laboratoře Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL (CxI), univerzitní koleje i univerzitní školku.

Vztahy liberecké univerzity s čínskými školami se začaly výrazněji prohlubovat po návštěvě čínské velvyslankyně v Praze Její Excelence Ma Keqing na Technické univerzitě v Liberci v dubnu roku 2015.

 „V současné době máme uzavřenu spolupráci s pěti čínskými univerzitami, nadto docent Zágrošek z katedry geografie úzce spolupracuje s Institutem pro oceánologii čínské Akademie věd,“ říká Lucie Koutková, vedoucí Zahraničního oddělení TUL, a dodává, že v akademickém roce 2017/2018 vyjeli opět další naši studenti, letos tři, studovat do Číny díky podpoře čínského vládního stipendia.

Návštěva delegace z konsorcia CCHEIC by mohla pro naši univerzitu znamenat především posílení spolupráce mezi oběma stranami v oblasti vědy a výzkumu a také prohloubení možnosti vzdělávání čínských doktorandů na libereckých fakultách.

Radek Pirkl

 

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání