Kandidáty na rektora už známe

Rektorský řetěz

Od dnešní dvanácté hodiny už známe kandidáty na funkci rektora naší univerzity. Jsou to (podle abecedy) docent RNDr. Miroslav Brzezina, CSc., a profesor Dr. Ing Pavel Němeček.

Docent RNDr. Miroslav Brzezina, CSc. (nar. 21. listopadu 1961). Je absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Na Technické univerzitě v Liberci pracuje od roku 1993. V letech 2008–2015 byl děkanem Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL. V současné době vykonává funkci proděkana FP TUL.

Profesor Dr. Ing Pavel Němeček (nar. 22. června 1963). Je absolventem Fakulty strojní VŠST v Liberci. Na liberecké vysoké škole pracuje od roku 1989. V letech 2002–2012 byl členem Akademického senátu Fakulty strojní TUL, z toho ve dvou obdobích ve funkci předsedy. V současné době vykonává funkci prorektora TUL pro oblast vědy a výzkumu.

Volební programy kandidátů, jejich životopisy, harmonogram voleb a další informace týkající se voleb rektora TUL najdete na stránkách akademického senátu.

-red-