pátek 24. květen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > V soutěži Young Architect Award 2017 bodoval náš absolvent

V soutěži Young Architect Award 2017 bodoval náš absolvent

V soutěži Young Architect Award 2017 bodoval náš absolvent
Cena rektora ČVUT pro našeho abolventa

V letošním devátém ročníku soutěže Young Architect Award 2017 bodoval Ing. arch. Jakub Kopecký z naší Fakulty umění a architektury z ateliéru Radka Suchánka a Petra Janoše.  Koncem září převzal  cenu rektora ČVUT za školní práci  Nová městská čtvrť v Náchodě“.  Cenu rektora Technické univerzity v Liberci získala Viktória Mravčáková z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze za školní práci „ Medzi sídliskom a mestom“.

Soutěž  Young Architect Award, nad kterou přebírá odbornou garanci Česká komora architektů, je určena studentům architektury a architektům do 33 let. Letos, o přízeň poroty usilovalo celkem 39 přihlášených studií na téma "Periferie uvnitř i na okraji".  Odborná porota pod vedením Petra Stolína   poslala do finále  11 prací. Ceny za nejlepší práce byly předávány již tradičně při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH.

Soutěž mladých talentů Young Architect Award dává šanci studentům a začínajícím architektům ukázat své nadání. Účelem je zapojit autory do tvorby kvalitního prostředí pro život, přiblížit architekturu široké veřejnosti a v neposlední řadě podpořit veřejnou diskusi o architektuře. Odborná porota hodnotila práce dle výběru tématu, koncepčnosti a kontextuálnosti řešení, kvality architektonického-urbanistického řešení, přínosu pro kvalitu životního prostředí, udržitelnosti, novátorství a originality práce.

Soutěž YAA je jednou z prvních šancí, kdy si mladí architekti a studenti mohou prověřit své dovednosti a poměřit své síly v mezinárodním měřítku. Zdá se, že téma „Periferie“ je velice vážným problémem, o čemž svědčí relativně velké množství prací, jež na tuto problematiku velice trefně reagují. Ocenění autoři disponují značným talentem a invencí. Je zřejmé, že část nově nastupující architektonické generace své poslání myslí vážně a že kvalita české architektury snese srovnání i v mezinárodním kontextu,“ řekl předseda poroty Petr Stolín.

V rámci vyhlášení výsledků proběhla též první zastávka putovní výstavy soutěžních prací. Výstava navštíví i další místa v rámci České republiky. 

-koč-

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání