sobota 18. srpen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Konec akademického roku, ať žije nový!

Konec akademického roku, ať žije nový!

Promoce FS (15).jpg

Promocemi skončil akademický rok 2016/2017. Na pátečních promocích fakulty strojní složilo absolventský slib 47 bakalářů. Se svými absolventy se 25. září rozloučila také fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická. Akademický rok 2016/2017 je už minulostí. V novém roce máme asi o 500 studentů méně než loni.

Na podzim pořádaly promoce fakulta zdravotnických studií – psali jsem o nich zde –, fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická a zakončila je fakulta strojní.

„Jejich studium dnes končí. Těm, kteří se nerozhodnou pro další studium, budeme společně i nadále připraveni pomoci, pokud to budou v životě potřebovat. […] Přeji novým absolventům, aby byli schopni rozvíjet svou odbornost, přijímat nové poznatky a přeji jim k tomu dobré rodinné zázemí,“ obrátil se v pátek na čerstvé bakaláře fakulty strojní prorektor Pavel Němeček.

Studium jako proces, který utužuje charakter mladých lidí, měl na paměti také děkan Jan Picek při svém laudatiu na promocích fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické v pondělí 25. září.

„Snad studium na univerzitě přispělo k tomu, že jste dnes trpělivější, vytrvalejší, samostatnější a že lépe zvládáte problémové životní situace,“ řekl na promocích fakulty děkan Jan Picek.

Galerie

Slib na žezlo složilo a diplom od děkana Jana Picka převzalo v několika bězích 105 absolventů-bakalářů a 60 nových magistrů.

Akademický rok 2016/2017 tím skončil. Nový akademický rok zahájilo více jak 30 rektorů českých vysokých škol spolu s ministrem školství Stanislavem Štechem na naší univerzitě. Více v článku zde.

Do prvních ročníků nového akademického roku se k nám zapsalo 2632 studentů, Technická univerzita v Liberci má k dnešnímu dni 6502 studentů, to je asi o 500 méně než na začátku minulého akademického roku.

Zahraničních studentů můžete na naší univerzitě v tomto semestru potkat přes 500, to je podobné číslo jako loni, z toho přes program Erasmus+ studuje v Liberci v tomto semestru 135 studentů především z Turecka, Španělska a Portugalska. Z početnějších zastoupení můžeme zmínit ještě Francii a Polsko.

Studentům i pedagogům přeje i redakce T-UNI úspěšný akademický rok 2017/2018.

-red-

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání