pátek 16. listopad 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Nejmladší vysokoškoláci převzali indexy

Nejmladší vysokoškoláci převzali indexy

Imatrikulace 8. ročníku Dětské univerzity při TUL (12).jpg

Dětská univerzita při Technické univerzitě v Liberci pokračuje osmým ročníkem. Včera ho zahájila slavnostní imatrikulace. I letos na projekt Dětské univerzity přispěl kraj částkou půl milionu korun.

Své indexy převzalo v univerzitní aule přibližně 250 studentů osmého ročníku Dětské univerzity při Technické univerzitě v Liberci. Žáci základních a středních škol jsou nyní našimi studenty, budou pracovat v našich laboratořích, zapisovat si předměty, získávat kredity a na konci ročního studia představí a obhájí svou závěrečnou práci podobně jako řádní studenti vysokoškolského studia.

Také v případě Dětské univerzity převezmou ti nejúspěšnější na konci letního semestru diplom během slavnostního promočního aktu.

Nabídka kurzů se za osm let trvání Dětské univerzity ustálila na tématech, která pomohla určit také poptávka dětí.

„Velmi oblíbenou oblastí je robotika, přidali jsme proto letos několik kurzů pro začátečníky i pro pokročilejší programátory. Oblíbenou stálicí je také internet věcí a inteligentní budovy. Zde jsme navyšovali kapacitu kurzů,“ říká koordinátor Dětské univerzity Miloš Hernych, proděkan fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.

„Drtivá většina kurzů je naplněná, výjimkou je například obor zaměřený na úpravu textilních materiálů, kde máme ještě několik volných míst. Žáci a studenti se o ně mohou stále přihlásit, nebude problém, když začnou se studiem třeba až od druhého či třetího týdne,“ dodává Miloš Hernych.

Galerie

Mezi 250 mladými adepty univerzitního vzdělávání v oblasti technických a přírodovědných oborů si svůj výkaz o studiu převzal včera také Standa Voldřich. „Vybral jsem si konstrukci a modelování. Mám rád stroje a chci něco vyrábět,“ říká malý školák z Liberce. Nadšení svého syna vysvětluje maminka:

„Chodil do lesní školky, kde děti často něco vyrábějí, pracují s různými nástroji a nářadím. Zvykl si na to a má to hrozně rád. Když vyráběly třeba ptačí budku, nemohli jsme ho od toho ani odtrhnout. Doma nemáme takové možnosti, dědečkové na to také nejsou, jsme proto velmi rádi, že jsme našli pro syna Dětskou univerzitu, kde se může realizovat.“

Také letos podpořil projekt Dětské univerzity Liberecký kraj částkou 500 tisíc, i přesto hradí menší část nákladů na celoroční kurz rodiče.

Více informací a nabídku kurzů, do kterých se ještě můžete přihlásit, najdete na webu Dětské univerzity.

Radek Pirkl

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Listopad 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání