pondělí 19. listopad 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Univerzita se otevře všem zájemcům o studium

Univerzita se otevře všem zájemcům o studium

Strojírenský veletrh v Brně (1).JPG
Strojírenský veletrh v Brně

Celý podzim jsme představovali univerzitu na českých i zahraničních veletrzích vzdělávání, v sobotu 25. listopadu od 9.30 hodin se Technická univerzita v Liberci představí na své domácí půdě.

Úspěchy venku

Na konci září jsme s prezentačním stánkem Technické univerzity v Liberci vyrazili na Gaudemus do slovenské Nitry. Rekordních 6000 studentů prošlo tímto veletrhem a u nás projevovalo velký zájem především o studium na našich technicky zaměřených fakultách a fakultě umění a architektury.

V kalendáři veletrhů následovala liberecká Educa – My Job, která se konala v polovině října v Home Credit Aréně. Tento veletrh je zaměřen především na absolventy základních škol, kteří hledají možnosti dalšího vzdělávání nebo cestování. Přesto tu naše univerzita má své místo, už i pro svou Dětskou univerzitu, na kterou padalo na Educe asi nejvíce dotazů.

Na přelomu října a listopadu se univerzita představila na největším tuzemském veletrhu vzdělávání Gaudeamus Brno. I zde padaly rekordy v návštěvnosti. Během čtyř dnů prošlo brněnským výstavištěm 29 tisíc návštěvníků. Dotazů ze stran uchazečů o studium padalo mnoho a na všechny obory. Enormní zájem jsme zaznamenali o fakultu umění a architektury.

V Brně na výstavišti už dva týdny předtím zazářili naši strojaři, kteří na Mezinárodním strojírenském veletrhu představili unikátní linku pro výrobu lineárního kompozitního materiálu s obsahem nanovláken. Psali  jsme o tom zde.

Prezentační post našich strojařů obklopovaly hordy zájemců o studium a lidí, které přivedla zvědavost. Lákavá byla nejen nová technologie, která na veletrhu dostala Zlatou medaili, ale například i FPV drony, se kterými doktorandi fakulty na výstavišti létali.

Technická univerzita v Liberci se kromě český veletrhů a slovenského snaží představit své obory a vědecké aktivity také na veletrzích v Asii, především v Indii. I zde se mohli letos na veletrzích vzdělávání zájemci o studium s libereckou univerzitou setkat.

Galerie

Na domácí půdě

Po těchto exkurzích se tuto sobotu 25. listopadu koná den otevřených dveří na Technické univerzitě v Liberci. Začíná od 9.30 hodin v univerzitní aule (budova G, Univerzitní náměstí).

Nejprve se představí jednotlivé fakulty, také program Erasmus+ a s ním související studentský klub ESN. Od 11.15 hodin jsou na programu prohlídky v laboratořích, také kolejí a harcovských sportovišť.

Harmonogram Dne otevřených dveří a TUL najdete v příloze.

-red-

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání