pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Univerzita se otevře všem zájemcům o studium

Univerzita se otevře všem zájemcům o studium

Strojírenský veletrh v Brně (1).JPG
Strojírenský veletrh v Brně

Celý podzim jsme představovali univerzitu na českých i zahraničních veletrzích vzdělávání, v sobotu 25. listopadu od 9.30 hodin se Technická univerzita v Liberci představí na své domácí půdě.

Úspěchy venku

Na konci září jsme s prezentačním stánkem Technické univerzity v Liberci vyrazili na Gaudemus do slovenské Nitry. Rekordních 6000 studentů prošlo tímto veletrhem a u nás projevovalo velký zájem především o studium na našich technicky zaměřených fakultách a fakultě umění a architektury.

V kalendáři veletrhů následovala liberecká Educa – My Job, která se konala v polovině října v Home Credit Aréně. Tento veletrh je zaměřen především na absolventy základních škol, kteří hledají možnosti dalšího vzdělávání nebo cestování. Přesto tu naše univerzita má své místo, už i pro svou Dětskou univerzitu, na kterou padalo na Educe asi nejvíce dotazů.

Na přelomu října a listopadu se univerzita představila na největším tuzemském veletrhu vzdělávání Gaudeamus Brno. I zde padaly rekordy v návštěvnosti. Během čtyř dnů prošlo brněnským výstavištěm 29 tisíc návštěvníků. Dotazů ze stran uchazečů o studium padalo mnoho a na všechny obory. Enormní zájem jsme zaznamenali o fakultu umění a architektury.

V Brně na výstavišti už dva týdny předtím zazářili naši strojaři, kteří na Mezinárodním strojírenském veletrhu představili unikátní linku pro výrobu lineárního kompozitního materiálu s obsahem nanovláken. Psali  jsme o tom zde.

Prezentační post našich strojařů obklopovaly hordy zájemců o studium a lidí, které přivedla zvědavost. Lákavá byla nejen nová technologie, která na veletrhu dostala Zlatou medaili, ale například i FPV drony, se kterými doktorandi fakulty na výstavišti létali.

Technická univerzita v Liberci se kromě český veletrhů a slovenského snaží představit své obory a vědecké aktivity také na veletrzích v Asii, především v Indii. I zde se mohli letos na veletrzích vzdělávání zájemci o studium s libereckou univerzitou setkat.

Na domácí půdě

Po těchto exkurzích se tuto sobotu 25. listopadu koná den otevřených dveří na Technické univerzitě v Liberci. Začíná od 9.30 hodin v univerzitní aule (budova G, Univerzitní náměstí).

Nejprve se představí jednotlivé fakulty, také program Erasmus+ a s ním související studentský klub ESN. Od 11.15 hodin jsou na programu prohlídky v laboratořích, také kolejí a harcovských sportovišť.

Harmonogram Dne otevřených dveří a TUL najdete v příloze.

-red-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.