pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Navázali jsme na spolupráci s thajskou RMMUT

Navázali jsme na spolupráci s thajskou RMMUT

IMG_5785.JPG

Rektor Zdeněk Kůs a prezident Rajamangala University of Technology Thanyaburi (RMUTT) Prasert Pinpathomrat podepsali včera na půdě naší univerzity smlouvu o spolupráci. Prodloužili tak platnost dosavadní smlouvy Memorandum of Understanding, díky které si obě univerzity vyměnily 25 studentů a akademiků.

Spolupráce mezi thajskou RMUTT a naší univerzitou stvrzená smlouvou se datuje od října roku 2013. Od roku 2016 si obě univerzity také mohou měnit studenty a akademiky díky rozšíření programu Erasmus+ také na neevropské země.

Za čtyři roky dosavadní spolupráce si obě univerzity vyměnili 25 studentů a akademiků na lektorské i delší pobyty, v tomto akademickém roce u nás přes program Erasmus+ studují čtyři thajští studenti a máme také jednu doktorandku z Thajska.

„Zájem vašich studentů se soustředil především na fakultu textilní a také fakultu mechatroniky, informatiky a mezioborových studií, společná témata bychom ale našli určitě i na naší fakultě strojní či ekonomické fakultě,“ řekl včera na schůzce s prezidentem Prasertem Pinpathomratem a jeho kolegy rektor TUL Zdeněk Kůs.

V dalším průběhu včerejší schůzky patřilo slovo zástupcům zmíněných fakult naší univerzity, kteří představili výzkumná zaměření svých vědeckých týmů.

Mezi naše nejvýznamnější partnery mezi thajskými univerzitami patří mimo Rajamangala University of Technology Thanyaburi také Rajamangala University of Technology Phra Nakhon a King Mongkut's University of Technology North Bangkok.

-pir-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.