pondělí 22. červenec 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Rektor dnes jmenoval profesora Lenfelda děkanem

Rektor dnes jmenoval profesora Lenfelda děkanem

IMG_6416 - kopie.JPG
Rektor Kůs ocenil dosavadní práci děkana Lenfelda.

Zdeněk Kůs, rektor Technické univerzity v Liberci, dnes předal jmenovací dekret Petru Lenfeldovi. Potvrdil tak volbu Akademického senátu Fakulty strojní TUL, který si profesora Lenfelda přeje v čele fakulty i pro druhé funkční období.

„Jako rektor rád konstatuji, že Petr Lenfeld se v čele fakulty strojní osvědčil, je dobrým děkanem a fakultě se pod jeho vedením daří. Nezbývá než popřát, aby tomu tak bylo i v jeho druhém funkčním období. Gratuluji jemu i akademickému senátu fakulty k volbě děkana,“ řekl dnes u příležitosti předávání jmenovacího dekretu rektor Zdeněk Kůs.

Druhé funkční období Petra Lenfelda začíná 1. února 2018 a skončí v lednu roku 2022. Čeká ho především řada změn daných novelou vysokoškolského zákona i změnou v hodnocení vědy a výzkumu podle Metodiky 17+ a další výzvy.

Hovořil o nich během prezentace svého volebního programu před akademickou obcí fakulty na konci listopadu 2017, psali jsme o tom zde.

Fakulta strojní je zakládající součástí naší univerzity, letos tedy společně s univerzitou oslaví 65 let od svého vzniku. Dnes na ní studuje více jak 800 studentů. Petr Lenfeld byl jediným kandidátem na děkana, 13. prosince 2017 mu senátoři dali 12 hlasů, 5 se hlasování zdrželo. Profesor Lenfeld je 15. děkanem fakulty. Dnešnímu jmenování byli přítomni členové akademického senátu v čele s předsedkyní profesorkou Ivou Novou a další zástupci fakulty.

Profesoru Lenfeldovi i redakce T-UNI gratuluje a přeje mnoho úspěchů.

 

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání