pondělí 19. březen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Velvyslanec Španělska navštívil naši univerzitu

Velvyslanec Španělska navštívil naši univerzitu

rektor_22.2_foto1 - kopie.jpg
Zleva velvyslanec Španělska, rektor Brzezina a Miroslav Valeš

Jeho Excelence Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez Martín se setkal s rektorem Miroslavem Brzezinou a zajímal se o aktivity naší katedry románských jazyků.

Španělský velvyslanec se zajímal o detaily námi zajišťovaného studia španělštiny, s rektorem Miroslavem Brzezinou hovořil také o kulturních akcích, které velvyslanectví v Praze pořádá a kterých by se mohli zúčastnit také naši studenti.

Velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez Martín při své návštěvě 22. února také navrhl, že by naší univerzitní knihovně mohl nabídnout španělské svazky z knihovny, kterou na velvyslanectví ruší.

Po jednání s rektorem si prohlédl katedru románských jazyků v doprovodu jejího vedoucího Miroslava Valeše. Ten ho informoval mimo jiné o tom, že na naší katedře románských jazyků FP TUL studuje španělštinu v kombinaci s dalšímm oborem asi 80 studentů.

-pir-

14.03. 2018

Terénní cvičení v přírodě zasažené těžbou v Trojmezí

FM TUL zve zájemce  do Žitavy na dvě celodenní akce pořádané v rámci "Mezinárodního vzdělávacího projektu - udržitelné a efektivní využívání zdrojů". Ve středu 4. dubna se koná workshop věnovaný lyzimetrům a ve čtvrtek 5. dubna pak terénní cvičení zaměřené zejména na protipovodňovou ochranu na Lužické Nise s exkurzí do oblasti Berzdorfského jezera. Odvoz na terénní cvičení  je zajištěn, na obou akcích je  zajištěno občerstvení stejně jako simultánní překlad z němčiny.  Přihlášky posílejte do 25. března na lukas.zedek@tul.cz. Na této adrese získáte i bližší informace.

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání