středa 25. duben 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Velvyslanec Španělska navštívil naši univerzitu

Velvyslanec Španělska navštívil naši univerzitu

rektor_22.2_foto1 - kopie.jpg
Zleva velvyslanec Španělska, rektor Brzezina a Miroslav Valeš

Jeho Excelence Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez Martín se setkal s rektorem Miroslavem Brzezinou a zajímal se o aktivity naší katedry románských jazyků.

Španělský velvyslanec se zajímal o detaily námi zajišťovaného studia španělštiny, s rektorem Miroslavem Brzezinou hovořil také o kulturních akcích, které velvyslanectví v Praze pořádá a kterých by se mohli zúčastnit také naši studenti.

Velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez Martín při své návštěvě 22. února také navrhl, že by naší univerzitní knihovně mohl nabídnout španělské svazky z knihovny, kterou na velvyslanectví ruší.

Po jednání s rektorem si prohlédl katedru románských jazyků v doprovodu jejího vedoucího Miroslava Valeše. Ten ho informoval mimo jiné o tom, že na naší katedře románských jazyků FP TUL studuje španělštinu v kombinaci s dalšímm oborem asi 80 studentů.

-pir-