pátek 20. září 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Rektoři se ohradili vůči výrokům poslance Volného o Erasmu

Rektoři se ohradili vůči výrokům poslance Volného o Erasmu

Magický Assos. Foto Davida Mistríka z FP do soutěže o nejlepší snímek z Erasmu.jpg
Magický Assos. Foto Davida Mistríka z FP do soutěže o nejlepší snímek z Erasmu+

Poslanec Lubomír Volný se kriticky vymezil vůči evropskému programu na podporu studentských výjezdů do zahraničí. Jeho výroky označila Česká konference rektorů za nekompetentní.

„Kampusoví povaleči“, kteří žijí ve zlaté kleci a kteří „se vracejí ze zahraničních pobytů naprosto nekriticky nastavení vůči Evropské unii“, tak se měl podle serveru Aktualne.cz, který zprávu zveřejnil jako první, vyjadřovat o studentech, kteří vyrazí do zahraničí na studijní pobyt přes program Erasmus+, poslanec Lubomír Volný (SPD) na zasedání Výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny.

Kritických výroků na adresu Erasmu+ zaznělo z jeho úst více. Čtěte zde.

Proti těmto vyjádřením se důrazně ozvala Česká konference rektorů na svém včerejším zasedání v Ostravě.

„ČKR se důrazně ohrazuje proti nekompetentním výrokům o programu ERASMUS+, které šíří poslanec Lubomír Volný (SPD), člen Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Program ERASMUS+ významně přispívá k rozšíření zkušeností a vědomostí studentů českých vysokých škol a k posílení konkurenceschopnosti ČR,“ zní společné stanovisko rektorů.

Program Erasmus+ loni oslavil 30 let své existence, Česká republika spustila tento evropský program před 25 lety. V jeho počátcích se počet mobilit na Technické univerzitě v Liberci pohyboval v jednotkách, v právě probíhajícím semestru z naší školy vyjelo přes 70 studentů do zahraničí a skoro 90 jsme jich začátkem semestru přivítali.

„Studenti vyjíždějí na kvalitní pracoviště, kde získávají jedinečné akademické, ale i životní zkušenosti. Pobyty studentů v zahraničí a zahraničních studentů u nás dávají univerzitám mezinárodní dimenzi nejen v oblasti studia, ale i výuky a výzkumu,“ doplňuje k výrokům poslance prorektor Technické univerzity v Liberci pro vědu, výzkum a zahraničí Pavel Mokrý a dodává, že univerzita bude program mobilit i nadále podporovat.

„U některých zemí dokonce zvažujeme dofinancování stipendií, protože příspěvek Erasmus+ na pokrytí nákladů nestačí.“

-pir-

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání