čtvrtek 17. leden 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Ruský generální konzul přijel na naši univerzitu s nabídkou spolupráce

Ruský generální konzul přijel na naši univerzitu s nabídkou spolupráce

IMG_8708 - kopie.JPG
Michail Ledenev na návštěvě na TUL

Spolupráce s ruskými univerzitami i firmami byla hlavním tématem dnešní návštěvy generálního konzula Michaila Ledeneva u rektora Miroslava Brzeziny.

Generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Ledenev zmínil konkrétně několik ruských institucí a firem, které by měly zájem o spolupráci, patří k nim ruský jaderný úřad Rosatom nebo například firma, která realizovala veřejné osvětlení v Moskvě nebo na OH v Soči.

Na dnešní schůzce, které se vedle rektora Miroslava Brzeziny účastnil také prorektor pro vědu, výzkum a zahraničí Pavel Mokrý a děkan fakulty strojní Petr Lenfeld, hovořily obě strany dále o výměně studentů.

„Máme zájem především o výměnu studentů do navazujících magisterských a doktorských programů. Pro ruské studenty studium u nás skýtá tu výhodu, že by ho mohli zvládnout v českém jazyce, a tudíž by pro ně bylo bezplatné,“ řekl dnes generálnímu konzulovi rektor Miroslav Brzezina.

„S ruskými studenty máme na fakultě výborné zkušenosti, patří k těm pilnějším. Je o ně zájem také ze strany našich partnerů z řad průmyslové sféry, kteří mají často pobočky právě v Rusku,“ řekl děkan Petr Lenfeld a doplnil, že studenti z Ruska zatím přijíždějí individuálně, fakulta a univerzita je do budoucna nakloněna tomu dát výměně studentů s ruskými univerzitami smluvní rámec.

Řeč byla dnes také o Moskevském energetickém institutu, jehož zástupci navštívili naši univerzitu loni na podzim u příležitosti konání mezinárodní konference NESEFF. Psali jsme o tom zde.

Prorektor Pavel Mokrý také konzula seznámil se spoluprací se státní kosmickou agenturou Roskosmos, která letos využije zázemí naší univerzity pro pořádání letního tábora pro české a ruské středoškoláky s kosmonautickou tématikou.

„Ruská strana je nakloněna spolupráci, sféra je široká, od oblasti strojírenství, textilu přes architekturu po nanotechnologie, kterými je liberecká univerzita dobře známá. Nabízím služby svého úřadu, který vám může pomoci se zprostředkováním konkrétních smluv s ruskými partnery,“ uzavřel dnes Michail Ledenev.

-pir-

 

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání