čtvrtek 23. květen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Huawei a TUL uzavřely memorandum o spolupráci

Huawei a TUL uzavřely memorandum o spolupráci

Rektor Miroslav Brzezina a ředitel Huawei v Česku a na Slovensku Radoslaw Kedzia podepisují memorandum.JPG
Miroslav Brzezina (vlevo) a Radoslaw Kedzia podepisují memorandum

Společnost Huawei Technologies (Czech), s. r. o., a Technická univerzita v Liberci dnes uzavřely memorandum o spolupráci. Jeho účelem bude prohlubování vazeb mezi teorií a praxí a akademickou a aplikační sférou zejména v oblasti internacionalizace, vzdělávání a urbánního sídelního rozvoje.

„Firma Huawei je schopná přinášet své vize, které mají odraz v reálných projektech, my můžeme zase nabídnout zázemí schopné univerzity a je teď jenom na nás, kam až jsme schopni naši spolupráci rozvinout,“ říká prorektor pro rozvoj a vnější vztahy Radek Suchánek.

Memorandum, které dnes na půdě naší univerzity podepsali rektor Miroslav Brzezina a ředitel Huawei Technologies pro Česko a Slovensko Radoslaw Kedzia, například zajistí spolupráci při výměnných pobytech mezi TUL a čínskými vysokými školami či formulování vzdělávacích a studijních programů v oblasti high tech a smart cities, ze kterých vzejdou různé workshopy, semináře i jiné vzdělávací programy.

Prvotním hybatelem spolupráce je oblast urbánního sídelního rozvoje, která se zaměřuje na tvorbu nových koncepcí rozvoje sídel a krajiny. „V rámci spolupráce s TUL má totiž společnost Huawei zájem zapojit se do projektu revitalizace bývalého vojenského prostoru Ralsko, který podporuje i Liberecký kraj, a je připravena podílet se na realizaci projektu včetně prezentace svého know-how,“ uzavírá architekt Suchánek.

„Klíčové je pro nás porozumět potřebám konkrétního místa, k jehož rozvoji může společnost Huawei přispět svým know-how a patenty. Spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci nám pomůže s orientací v potřebách regionu Libereckého kraje,“ říká Radoslaw Kedzia a dodává: „Zajímají nás témata, na kterých univerzitní vědecké týmy pracují a které by chtěly dále rozvíjet. Nebudeme určovat, na čem se bude spolupracovat. Role společnosti Huawei v podobných projektech všude ve světě je role podporovatele chytrých řešení. Prvotní impuls přinášejí naši zákazníci a partneři,“ dodává ředitel Huawei Technologies pro Česko a Slovensko Radoslaw Kedzia.

Galerie

Čínská technologická společnost Huawei byla založena v roce 1987, dnes patří mezi světové lídry v oblasti informačních a komunikačních technologií. Po celém světě pracuje v Huawei 180.000 lidí a výrobky a služby Huawei používá více jak třetina světové populace ve 170 zemích.

V Evropě působí od roku 2000, postupně zde založila a provozuje 18 výzkumných a vývojových center. V roce 2008 spustila globální trainee program „Seeds for the Future“, který podporuje IT a ICT talenty na univerzitách a umožňuje jim navštívit ústředí firmy Huawei v Pekingu. V České republice působí společnost od roku 2004, uzavřela klíčová partnerství s operátory Telefónica, T-Mobile, Vodafone, své služby dodává také například společnosti Škoda Auto, a. s.

Před rokem společnost Huawei ohlásila, že v Česku plánuje investovat více než osm a půl miliardy korun, za ústřední bod zájmu označila vize takzvaných chytrých měst. Na konkrétních projektech „chytrého“ osvětlení a „chytrých" košů a svozu odpadu už spolupracuje s Plzní i Prahou.

Z českých univerzit úžeji spolupracuje s ČVUT, dnes uzavřela spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci.

-red-

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání