pátek 24. květen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Semestr začíná dřív, indexy jsou odepsané, jízdné je levnější a další novinky

Semestr začíná dřív, indexy jsou odepsané, jízdné je levnější a další novinky

in.jpg
Až dosloužím, chci do sběru

Semestr začíná TUL Festem a novým univerzitním pivem TULák. Na jaké další novinky a změny byste se měli v úvodu nového akademického roku připravit?

Akademický rok 2018/2019 začíná letos o dva týdny dříve. O co dříve však začínáte, o to dříve v letním semestru skončíte. Na konci června se bude v Liberci konat Olympiáda dětí a mládeže. Mladí sportovci se ubytují na kolejích a budou využívat i naše sportoviště, především haly. Proto výuka v letním semestru skončí také dříve, a to 10. května.

TULFest

V pondělí 17. září začínáme TUL Festem, pořádá ho studentská organizace AIESEC od 16.00 hodin v kampusu na Univerzitním náměstí. Rektor pro tento odpolední čas ruší veškerou výuku, pokud by už na ni snad mělo dojít. Na místě budou stánky studentských organizací, takže hned zkraje roku najdete na jednom místě všechny možné spolky a sdružení, do kterých se můžete zapojit. Kromě AIESEC to bude Student Business Club nebo třeba ESN Liberec.

Hrát bude TULBand a k občerstvení poslouží univerzitní pivo TULák. To je na naší akademické půdě žhavá a přitom chlazená novinka.

Levnější jízdné

Je to celorepubliková záležitost nařízená vládou a města se k ní připojila. Slevy jsou razantní. Třeba za měsíční „lítačku“ po Liberci zaplatíš už jen 132 korun. Jeden lístek pro jízdu po Liberci tě vyjde na 5 Kč v hotovosti nebo 4 Kč z elektronické peněženky. Jak je to s IN kartou nebo se síťovou jízdenkou IDOL? Odpovědi i na tyhle otázky jsme shrnuli do článku zde.

Indexy do sběru nebo babičkám

Papírové indexy změnou Studijního a zkušebního řádu TUL přestaly od 1. září 2018 platit. Údaje o vykonaných zápočtech a zkouškách už budou jen ve STAGu a v záznamech u jednotlivých pedagogů.

Papírové indexy můžete věnovat prarodičům, aby měli jednou památku na to, že jste opravdu studovali a jak náročné to bylo. Do STAGu se babička s dědečkem jen tak nedostanou.

Akreditace stále platí

Možná i k vám ještě před prázdninami probublala diskuze o tom, že se budou měnit akreditace a že všechny studijní obory se v České republice brzy zruší a změní na systém studijních programů. K tomu dojde, ale ne hned a ne najednou. V létě pak vstoupila v platnost novela novely zákona o vysokých školách, která prodlužuje akreditace všech stávajících studijních oborů o pět let. Takže studovat budete beze změn názvů a sylabů to, co jste si zapsali. Více o tom pro zájemce zde.

Je u nás přes 200 školáků, nekuřme tu

Potkáte je hlavně v budovách F a G a v menze. Na ZŠ Míru v Ruprechticích se zkomplikovala rekonstrukce budovy a školáci by neměli kam v září nastoupit. Přes 200 školáků jsme zatím na půl roku ubytovali u sebe na univerzitě. Více jsme o tom psali zde.

V souvislosti s pobytem mladistvých v našem kampusu vedení univerzity apeluje na zákaz kouření na všech pozemcích školy, tj. prakticky všude v okolí univerzitních budov. Další info a mapky školních pozemků najdeš zde.

Máme 65 let, republika 100

Technická univerzita v Liberci se zrodila roku 1953, letos tedy oslavuje 65 let své existence. Hlavní část oslav připadne na podzim. Na univerzitě si připomeneme také 100 let od vzniku samostatného Československa.

Ať se vám v nadcházejícím semestru dobře žije a studuje!

Pokud vás napadnou další novinky, neváhejte je připsat do diskuze pod článkem. Děkujeme.

-red-

 

 

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání