pátek 24. květen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Promoce zakončila fakulta strojní

Promoce zakončila fakulta strojní

Promoce FS (2).JPG

Na sklonku léta promovali absolventi tří fakult, dnes složili absolventský slib držitelé čerstvých titulů „bakalář“ fakulty strojní.

Fakulta zdravotnických studií pořádala promoce 10. září. Psali jsme o tom zde.

V pátek 14. září pak skládali absolventské sliby na fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické a do třetice dnes promovali strojaři. Jedna absolventka a 33 jejích kolegů převzalo z rukou děkana Petra Lenfelda své bakalářské diplomy. Prorektor Pavel Satrapa čerstvým bakalářům dnes řekl:

„Univerzity tradičně představovaly svobodomyslné prostředí, otevřené i názorům a myšlenkám, které nebyly většinovou společností a někdy i státní mocí přijímány s nadšením. Z historie známe řadu případů, kdy univerzitní půda chránila nekonvenční myslitele před útlakem a sankcemi, z naší historie jmenujme například působení Jana Husa na Univerzitě Karlově. Je třeba si přiznat, že poslední dobou mají univerzity v této roli určité rezervy. Některé projevy přehnané politické korektnosti a snahy umlčet opozici mají kořeny v univerzitním prostředí. Nicméně jsem přesvědčen, že teď nemluvím o naší univerzitě a že během svého studia jste se setkávali se známým Voltairovým principem: ,S Vaším názorem nesouhlasím, ale do smrti budu hájit vaše právo ho říkat.ʻ Budeme rádi, když tento princip budete zastávat i ve svém životě.“

Fakulta strojní jako zakládající fakulta Technické univerzity v Liberci slaví letos 65 let své existence. Technická univerzita v Liberci dala za tu dobu Československé socialistické republice, České socialistické republice, České republice, České a Slovenské Federativní republice a opět České republice, ale i celému světu na 45.000 absolventů.


-pir-

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání