Fakulta bude hledat nového děkana

_DSC0067 - kopie.JPG
Fakultu měl ve svém druhém funkčním období vést do roku 2020. Zdeněk Fránek

Zdeněk Fránek začátkem letošního října rezignoval na post děkana Fakulty umění a architektury TUL. Akademický senát připravuje vyhlášení volby nového děkana.

Ministerstvo školství z důvodu jeho rezignace přeneslo výkon působnosti děkana na rektora Miroslava Brzezinu, a to do okamžiku jmenování nového děkana.

„Rektor pověřil profesora Jiřího Suchomela zastupováním ve většině agend spojných s chodem fakulty. Akademický senát fakulty v těchto dnech pracuje na vyhlášení voleb na nového děkana,“ řekl redakci T-UNI předseda Akademického senátu Fakulty umění a architektury TUL Jan Hendrych.

Dodal, že toto pověření platné od 17. října, má dvě výjimky. Profesor Suchomel, který fakultu vedl jako její první děkan a nyní je jejím proděkanem, nesmí nakládat s finančními prostředky fakulty ve výši nad 50.000 Kč a není oprávněn rozhodovat nebo jednat za fakultu o pracovněprávních vztazích.

Pověření platí do doby jmenování nového děkana Fakulty umění a architektury TUL.

Radek Pirkl