Vyšlo nové číslo časopisu T-UNI 360

T-UNI 360 tentokrát v kresleném zimním kabátě

V zimním vydání T-UNI 360 se můžete dočíst o kresleném vizuálu, který univerzita nově používá především pro nábor studentů a jako spojovací motiv propagačních předmětů nebo třeba o unikátních filtračních maskách, které už si našly cestu z našich laboratoří na české i světové trhy.

Kromě nových témat jsme se ohlédli za děním v uplynulém semestru, jehož vrcholem byly oslavy 65 let existence fakulty strojní a naší univerzity.

Ukázkou také přibližujeme projekt Universitas, což je magazín 24 veřejných vysokých škol, který sleduje aktuální dění v českém vysokém školství. Tématy z poslední doby byly nedostatečná motivace a ohodnocení doktorandů, institucionální akreditace nebo třeba ženy na vysokých školách.

Ohlížíme se také za oceněními našich osobností a výzkum – v uplynulém půlroce těch titulů, ocenění a cen bylo požehnaně: pro Jana Šolce, Roberta Kvačka, Oldřicha Jirsáka, Jiřího Militkého, Davida Lukáše, Markétu Klíčovou, Tomáše Víta ad.

Na dalších stránkách se zabýváme golfovými vozíky, nemocemi populace, rýžovými slupkami, vydatnou porcí hudby ale třeba i šokovou elektrodialýzou.

Časopis byste měli mít na svých pracovištích a fakultách, pokud nemáte nebo byste rádi více čísel, napište na tuni@tul.cz, dodáme.

T-UNI 360 by měl být časopis, který prezentuje dění na naší univerzitě. Ukažte ho doma a sousedům, dejte ho kolegům z jiných škol nebo institucí, přidejte ho do dárkových tašek svým hostům na konferencích.

Časopis v PDF verzi najdete opět v archivu.

Nerušené čtení vám přeje za redakci a kolegyně a kolegy, bez nichž by číslo nevzniklo,

Radek Pirkl