Zemřel pan docent František Manlig

Pan docent František Manlig
Katedra výrobních systémů a automatizace Fakulty strojní TUL s hlubokou lítostí oznamuje, že dne 24. září 2017 zemřel  ve věku 53 let náš kolega a přítel pan Doc. Dr. Ing. František Manlig. Na katedře výrobních systémů a později katedře výrobních systémů a automatizace působil více než 28 let.

Pan docent Manlig spojil svoji profesní a odbornou dráhu s Fakultou strojní Technické Univerzity v Liberci. Jeho odbornou oblastí byla výrobní logistika a počítačová simulace výrobních systémů. Pracoval v oblasti výrobních systémů a výrobních procesů, zabýval se projektováním a komplexní optimalizací agilních, udržitelných systémů. Propagoval projektově orientovanou výuku na univerzitě. Byl garantem oboru výrobní systémy a procesy, člen oborových rad doktorských studijních programů na TUL a Strojní fakultě Západočeské univerzity v Plzni, pracoval jako člen zkušebních komisí, byl členem České společnosti pro operační výzkum a členem řady programových a vědeckých výborů konferencí. V letech 1999 až 2008 se angažoval v Akademickém koordinačním centru Euroregionu Nisa v sekci strojírenství.

Byl školitelem doktorandů, úspěšně a bezpečně  dovedl několik studentů k titulu PhD.

Především však to byl přátelský a spolehlivý kolega, na kterého nelze zapomenout.

Čest jeho památce!

-red-