úterý 24. říjen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Nekrolog > Zemřel pan docent František Manlig

Zemřel pan docent František Manlig

Pan docent František Manlig
Katedra výrobních systémů a automatizace Fakulty strojní TUL s hlubokou lítostí oznamuje, že dne 24. září 2017 zemřel  ve věku 53 let náš kolega a přítel pan Doc. Dr. Ing. František Manlig. Na katedře výrobních systémů a později katedře výrobních systémů a automatizace působil více než 28 let.

Pan docent Manlig spojil svoji profesní a odbornou dráhu s Fakultou strojní Technické Univerzity v Liberci. Jeho odbornou oblastí byla výrobní logistika a počítačová simulace výrobních systémů. Pracoval v oblasti výrobních systémů a výrobních procesů, zabýval se projektováním a komplexní optimalizací agilních, udržitelných systémů. Propagoval projektově orientovanou výuku na univerzitě. Byl garantem oboru výrobní systémy a procesy, člen oborových rad doktorských studijních programů na TUL a Strojní fakultě Západočeské univerzity v Plzni, pracoval jako člen zkušebních komisí, byl členem České společnosti pro operační výzkum a členem řady programových a vědeckých výborů konferencí. V letech 1999 až 2008 se angažoval v Akademickém koordinačním centru Euroregionu Nisa v sekci strojírenství.

Byl školitelem doktorandů, úspěšně a bezpečně  dovedl několik studentů k titulu PhD.

Především však to byl přátelský a spolehlivý kolega, na kterého nelze zapomenout.

Čest jeho památce!

-red-
24.10. 2017

Senátoři dnes volí rektora TUL

Dnes v 9.00 hodin začíná v konferenční místnosti v suterénu budovy IC zasedání Akademického senátu TUL. Jediným bodem programu je volba rektora TUL.

23.10. 2017

Prof. Royt o gotických malbách v Podkrušnohoří

Tématem přednášky předního českého kunsthistorika prof. Jana Royta budou příběhy gotických maleb v Podkrušnohoří.

Od 18.00 hodin v univerzitní aule (budova G, Univerzitní náměstí Liberec). Pozvánka.