pátek 23. srpen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Převzali mezinárodní tituly z technické pedagogiky

Převzali mezinárodní tituly z technické pedagogiky

IGIP_udílení certifikátů (1).jpg

Tituly ING-PAED IGIP a mezinárodní certifikáty o absolvování kurzu pedagogiky pro technické obory převzalo včera z rukou prorektora Jiřího Krafta 16 pedagogů z naší univerzity.

Mezinárodní společnost pro inženýrskou pedagogiku (Internationale Gesselschaft für Ingenieurpädagogik) – IGIP – byla založena v roce 1972 v Rakousku s cílem zlepšovat obsah, metody a prostředky vzdělávání učitelů technických (inženýrských) předmětů na technických univerzitách a technických školách. Činí tak prostřednictvím akreditovaných kurzů vysokoškolské pedagogiky.

První čtyřsemestrální kurz IGIP vznikl na naší univerzitě pod hlavičkou Centra dalšího vzdělávání TUL před dvěma lety a včera ho převzetím diplomů úspěšně ukončilo 16 absolventů z řad našich pedagogů.

„Tento titul vás kvalifikuje k tomu vyučovat technické obory v zemích, které IGIP podporují, jsou to země celé Evropské unie, ale třeba také Rusko. Celkem se vám tak otevírá asi sedm desítek zemí,“ uvedl při předávání mezinárodních certifikátů Jiří Kraft. Prorektor také připomněl, že náklady na kurz IGIP hradila univerzita z rozvojového projektu ministerstva školství a účastníci ho tedy měli zdarma, tak by to mělo být i s budoucími kurzy.

„Do dalšího kurzu je potřeba se přihlásit do 30. června, abychom mohli včas zažádat o podporu z rozvojového projektu. Nový kurz se rozběhne na jaře roku 2016,“ říká Marie Židů z Centra dalšího vzdělávání TUL, která také přijímá přihlášky na marie.zidu@tul.cz.

Kurz je určen inženýrům technických oborů a sestává z předmětů z oblasti didaktiky a psychologie a z oblastí s nimi souvisejícími, jako jsou etika výuky či sociologie výuky. Studující kurz zakončují obhajobou závěrečné práce a odbornou rozpravou z pedagogiky, didaktiky a psychologie.

Radek Pirkl