pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Přispěli jsme kapitolou do Thermal Physics and Thermal Analysis

Přispěli jsme kapitolou do Thermal Physics and Thermal Analysis

therma

Do nové odborné publikace nakladatelství Springer přispěl tým profesora Militkého kapitolou věnující se vztahu pórovitosti textilií a jejich izolačních vlastností.

Kniha vyšla koncem března u prestižního německého nakladatelského domu Springer (který letos slaví 175 let existence) jako jedenácté pokračování publikace zaměřené na termickou analýzu a kalorimetrii.

Na 25 kapitolách publikace se podílely vědecké týmy z celého světa. Hlavním editorem svazku je profesor Jaroslav Šesták z výzkumného centra Nové technologie Západočeské univerzity v Plzni a doktoři Pavel Hubík a Jiří Mareš z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR.

Náš tým z katedry materiálového inženýrtsví fakulty textilní přispěl kapitolou Thermal insulation and porosity - from macro to nanoscale.

„Tématem jsou materiály, které mají výrazně zlepšené termoizolační vlastnosti a hodí se pro textilie určené do extrémně nízkých teplot,“ shrnuje kapitolu vedoucí týmu Jiří Militký. Jeho spoluautory jsou Dana Křemenáková, Mohanapryia Venkataraman a Rajesh Mishra.

„Kniha zahrnuje teorii a data z našeho dosavadního výzkumu termoizolačních vlastností textilií, ale přináší i data z konkrétních aplikací nových materiálů v oděvech,“ doplňuje Rajesh Mishra.

Knihu můžete zakoupit zde.

Radek Pirkl

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.