sobota 19. srpen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Přispěli jsme kapitolou do Thermal Physics and Thermal Analysis

Přispěli jsme kapitolou do Thermal Physics and Thermal Analysis

therma

Do nové odborné publikace nakladatelství Springer přispěl tým profesora Militkého kapitolou věnující se vztahu pórovitosti textilií a jejich izolačních vlastností.

Kniha vyšla koncem března u prestižního německého nakladatelského domu Springer (který letos slaví 175 let existence) jako jedenácté pokračování publikace zaměřené na termickou analýzu a kalorimetrii.

Na 25 kapitolách publikace se podílely vědecké týmy z celého světa. Hlavním editorem svazku je profesor Jaroslav Šesták z výzkumného centra Nové technologie Západočeské univerzity v Plzni a doktoři Pavel Hubík a Jiří Mareš z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR.

Náš tým z katedry materiálového inženýrtsví fakulty textilní přispěl kapitolou Thermal insulation and porosity - from macro to nanoscale.

„Tématem jsou materiály, které mají výrazně zlepšené termoizolační vlastnosti a hodí se pro textilie určené do extrémně nízkých teplot,“ shrnuje kapitolu vedoucí týmu Jiří Militký. Jeho spoluautory jsou Dana Křemenáková, Mohanapryia Venkataraman a Rajesh Mishra.

„Kniha zahrnuje teorii a data z našeho dosavadního výzkumu termoizolačních vlastností textilií, ale přináší i data z konkrétních aplikací nových materiálů v oděvech,“ doplňuje Rajesh Mishra.

Knihu můžete zakoupit zde.

Radek Pirkl

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.