Přispěli jsme kapitolou do Thermal Physics and Thermal Analysis

Do nové odborné publikace nakladatelství Springer přispěl tým profesora Militkého kapitolou věnující se vztahu pórovitosti textilií a jejich izolačních vlastností.

Kniha vyšla koncem března u prestižního německého nakladatelského domu Springer (který letos slaví 175 let existence) jako jedenácté pokračování publikace zaměřené na termickou analýzu a kalorimetrii.

Na 25 kapitolách publikace se podílely vědecké týmy z celého světa. Hlavním editorem svazku je profesor Jaroslav Šesták z výzkumného centra Nové technologie Západočeské univerzity v Plzni a doktoři Pavel Hubík a Jiří Mareš z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR.

Náš tým z katedry materiálového inženýrtsví fakulty textilní přispěl kapitolou Thermal insulation and porosity - from macro to nanoscale.

„Tématem jsou materiály, které mají výrazně zlepšené termoizolační vlastnosti a hodí se pro textilie určené do extrémně nízkých teplot,“ shrnuje kapitolu vedoucí týmu Jiří Militký. Jeho spoluautory jsou Dana Křemenáková, Mohanapryia Venkataraman a Rajesh Mishra.

„Kniha zahrnuje teorii a data z našeho dosavadního výzkumu termoizolačních vlastností textilií, ale přináší i data z konkrétních aplikací nových materiálů v oděvech,“ doplňuje Rajesh Mishra.

Knihu můžete zakoupit zde.

Radek Pirkl