pátek 22. červen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Naše univerzita navázala spolupráci s malajsijskými partnery

Naše univerzita navázala spolupráci s malajsijskými partnery

Naše univerzita navázala spolupráci s malajsijskými partnery

Memorandum o spoluprácioblasti akademické a vědecké činnosti a výměny studentů a pedagogů s největší malajsijskou univerzitou Universiti Teknologi MARA (UiTM) podepsal 14. srpna rektor univerzity Zdeněk Kůs ve městě Shah Alam poblíž Kuala Lumpur. Za UiTM memorandum podepsal rektor univerzity Prof. Emeritus Dato´Dr Hassan Said, aktu byl přítomen velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl.

„Navázání spolupráce mezi TUL a UiTM je jedním z konkrétních výsledků mise rektorů českých vysokých škol do Malajsie, kterou v roce 2015 zorganizoval Zastupitelského úřadu Kuala Lumpur ve spolupráci s Českou konferencí rektorů,“říká profesor Kůs s tím, že malajsijská univerzitou, která je se svými 160 tisíci studenty největší malajsijskou univerzitou, má zájem o spolupráci především v oblasti textilního průmyslu, mechatroniky a robotiky.

Spolupráce má už své konkrétní výsledky, neboť naše univerzita byla již letos spolupořadatelem vědecké konference Internationla Conferenceon Advances in Mechanical Engineering , kterou zorganizovala UiTM a na které přednášeli prorektorka TUL Soňa Jandová, student doktorského studia na fakultě strojní Martin Borůvka a paní Mohanaprya Venkataraman z fakulty textilní.

Delegace naší univerzity jednala také s vládní agenturou na podporu rozvoje a komercializace nanotechnologií NanoMalaysia a dalšími universitními subjekty o spolupráci v oblasti výzkumu, vývoje a komercializace nanotechnologií.Jednání za malajsijskou stranu vedl výkonný ředitel agentury Dr. Rezal Khairi Ahmad, přítomni kromě vedení společnosti byli také zástupci výzkumného sektoru z předních malajsijských univerzit, jako je University of Malaya nebo University Sains Malaysia, a zástupci výzkumných laboratoří a inovačních center. Schůzka byla iniciována velvyslanectvím ČR s cílem napomoci k navázání substantivní spolupráce v oblasti výzkumu a aplikace nanotechnologií, ve kterých TUL patří mezi evropskou a mezinárodní špičku a které jsou také jednou z priorit podpory rozvoje malajsijské vlády. „Hovořili jsme o možnostech realizace společných projektů a transferu technologií, např. v případě vývoje nanovláken a nanopovrchů s využitím v automobilovém nebo textilním průmyslu, či ve zdravotnictví,“ dodal profesor Kůs. Připomněl, že Technická univerzita v Liberci se již delší dobu zaměřuje na rozvoj styků s partnery v oblasti JV Asie. V roce 2016 již TUL navázala v Malajsii spolupráci také s Universiti Sains Malaysia v Penangu. 

J. Kočárková
Foto: Soňa Jandová

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Červen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání