sobota 20. duben 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Špičky v oboru nanovláken na naší univerzitě

Špičky v oboru nanovláken na naší univerzitě

Seeram Ramakrishna (uprostřed) na konferenci NART 2017 v Liberci .JPG
Seeram Ramakrishna (uprostřed) na konferenci NART 2017 v Liberci

Na konferenci NART 2017 přijeli na naši univerzitu světoví odborníci, kteří patří ke špičkám ve výzkumu nanovláken.

Konferenci Nanofibers, Applications and Related Technologies (NART) pořádáme letos podruhé, opět ve spolupráci s The Nonwovens Institute při Univerzitě v Severní Karolíně. Konference je zaměřena na nanovlákna, jejich produkci, uplatnění a související oblasti.

Se svým příspěvkem tu během pondělí a úterý vystoupilo na 50 řečníků z univerzit a firem po celém světě – ze Singapuru, USA, Dánska, Anglie, Německa, Švýcarska a dalších zemí. Z firem se NART 2017 účastní zástupci společností Elmarco, Fibertex a Donaldson. Kromě zahraničních expertů vystoupí na konferenci také odborníci z naší univerzity.

Zítra k sobě v panelové diskuzi k tématu komercializace výsledků výzkumu usednou přední světové špičky v oboru nanovláken.

„Na konferenci přijeli Tom Daugherty z North Caroline State University, Andreas Greiner z University of Bayreuth a Seeram Ramakrishna z National University of Singapore a Alexander Yarin z University of Illinois at Chicago. Tito odborníci patří nejcitovanějším světovým kapacitám v oblasti nanovláken,“ říká za organizátory Stanislav Petrík z Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CxI). Náš výzkumný ústav pořádal konferenci NART také před dvěma lety.

Panelová diskuze ke komercializaci výsledků výzkumů a jejich transferu do praxe se koná 27. září od 8.30 hodin ve 4. patře budovy L (Bendlova ulice).

Radek Pirkl

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání