Neformální setkání v projektu odborných praxí se blíží k závěru

V projektu Systémová podpora spolupráce zaměstnavatelů a vysokých škol v oblasti odborných studentských praxí (CZ.1.07/2.4.00/17.0108), v němž je TUL partnerem, je jedním ze způsobů, jak odborné praxe diskutovat se studenty a firmami, pořádání neformálních setkání na vysokých školách. Projekt se blíží k závěru a tak pomalu končí i série diskusních setkání, která začala na VŠB-TU Ostrava, pokračovala na DFJP v Pardubicích, u nás na TUL, na ZČU v Plzni, na UTB ve Zlíně a naposledy jsme se sešli se studenty a firmami na Škoda auto vysoké škole v Mladé Boleslavi. I když by tím byl požadavek projektu naplněn, jednáme ještě s Fakultou biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně o uspořádání dalšího neformálního setkání. Veškeré informace k projektu a Registru praxí lze nalézt na www.studentske-praxe.cz, kde lze též všechna doposud uskutečněná neformální setkání shlédnout ze záznamu.

Tak, jak se vyvíjí registr praxí, mění se i průběh neformálních setkání. Z počáteční diskuse o významu odborných praxí se dnes zaměření přesunulo k fungování registru a konkrétní nabídce.

Za tým řešitelů

Pavel Němeček