Projekt odborných praxí na závěrečné konferenci

V projektu Systémová podpora spolupráce zaměstnavatelů a vysokých škol v oblasti odborných studentských praxí (CZ.1.07/2.4.00/17.0108) proběhla 29. 4. 2014 závěrečná konference, kterou uspořádal partner projektu ŠKODA AUTO a.s. Konference se konala v prostorách Muzea firmy v Mladé Boleslavi. Na konferenci byly především shrnuty výsledky projektu. V příspěvcích se přednášející zaměřili na současný stav odborných praxí na vysokých a středních školách. Podrobně byl popsán Registr praxí a nově též mobilní aplikace pro přístup a práci v Registru praxí. Na konferenci vystoupili též zástupci Pražské energetiky a.s. se svými zkušenostmi z odbornými praxemi. Doprovodným programem konference byla návštěva muzea ŠKODA AUTO. Konference uzavřela projekt, jehož nositelem byla TUL. Nyní přechází projekt do stádia udržitelnosti. Jeho hlavní produkt - Registr praxí samozřejmě pokračuje dál ve své činnosti. Jeho fungování je nyní v kompetenci ISP ČR - partnera projektu. Tým řešitelů děkuje všem, kteří se na úspěšném řešení projektu podíleli, zejména studentům TUL a studentům dalších škol sdružených ve Fóru průmyslu a vysokých škol, akademickýcm pracovníkům těchto univerzit a všem přímým spolupracovníkům projektu za jejich aktivní přístup k řešení a za zájem o problematiku odborných praxí. Záznam z konference a sborník příspěvků je uveden na stránkách projektu www.studentske-praxe.cz, kde naleznete Registr praxí a další užitečné informace.

Za tým řešitelů

Pavel Němeček