čtvrtek 17. leden 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Projekty > Mezinárodní vzdělávací projekt - udržitelné a efektivní využívání zdrojů

Mezinárodní vzdělávací projekt - udržitelné a efektivní využívání zdrojů

Charakteristiky projektu:
Období: 1. 2. 2016–31. 1. 2019
Název programu: Program spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014–2020
Poskytovatel: Saská rozvojová banka (SAB)
Číslo projektu: 100246598
Oficiální stránky projektu: http://www.teseus.org/
 
Hlavním cílem řešeného projektu s názvem "Mezinárodní vzdělávací projekt - udržitelné a efektivní využívání zdrojů" je propojení oborů jednotlivých projektových partnerů za účelem vytvoření podmínek k lepšímu využití regionálních zdrojů. 
Na základě výsledků předcházejících projektů se rozvinula intenzivní přeshraniční spolupráce mezi Univerzitou Karlovou v Praze (oblast aplikované geologie), Technickou univerzitou v Liberci (oblast aplikované informatiky), Vysokou školou v Žitavě a Zhořelci (oblast environmentální techniky) a Vysokou školou technickou a hospodářskou v Drážďanech (oblast geotechniky). Spojení personálních kapacit všech partnerů povede k výraznému zlepšení podmínek pro efektivní využívání zdrojů v pohraničí. „Efektivní využívání regionálních zdrojů“ je realizováno dvěma cestami:
 
1. spojením vědeckých (lidských) a technických zdrojů (přístrojové vybavení) s využitím zkušeností zúčastněných institucí v oblasti vývoje mezioborových postupů a vytváření vzdělávacích nabídek,
 
2. přípravou předpokladů pro efektivnější využívání zdrojů, především půdy a vody. Půdy, zvětralé horniny a recyklované materiály mohou nalézt využití jako stavební podloží nebo jako stavební materiál. Předmětem tohoto projektu je optimální využití a zlepšování vlastností těchto materiálů.
 
Cíle projektu jsou realizovány prostřednictvím vzdělávacích aktivit, jimiž jsou: řádné kurzy, otevřené kurzy, intenzivní kurzy, konference, workshopy nebo terénní cvičení. Aktuální informace a výstupy projektu jsou průběžně uveřejňovány na jeho oficiálních internetových stránkách projektu (viz výše).
 
PODPORA: Tento projekt je podpořen z prostředků Evropské unie prostřednictvím Programu spolupráce Česká republika-Svobodný stát Sasko 2014-2020 -- číslo projektu 100246598 SN-CZ 2014-2020.

Lukáš Zedek


 

Přílohy

Texty mohou publikovat sami projektoví editoři, návod je zde.

Za obsah textů zde publikovaných nesou odpovědnost jejich autoři, nikoliv redakce T-UNI.

 

 

 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání