sobota 15. prosinec 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Projekty > Skládkový workshop Liberec – Žitava listopad 2018

Skládkový workshop Liberec – Žitava listopad 2018

Konec skládkování komunálního odpadu, zakrytí a rekultivace stávajících skládek a výsypek, to je téma mezinárodního skládkového workshopu o skládkování, který se uskuteční na Technické univerzitě v Liberci ve dnech 15. a 16. listopadu 2018.

Odborné přednášky se budou věnovat naléhavým tématům, jako je například likvidace speciálních odpadů, voda na skládkách a haldách, měřící technika a testovací zařízení ke dlouhodobé kontrole skládek a testování jejich těsnosti nebo alternativní způsoby zakrytí výsypek…atd. Na programu jsou také přednášky týkající se evropského práva a jeho prosazování na národní úrovni či legislativní změny v oblasti skládkování odpadů na úrovni EU a ČR.

Projekt podporuje Evropská une

Čeští, němečtí a další odborníci budou diskutovat mimo jiné o využití geotextilií a geosyntetických materiálů ve skládkovém hospodářství, představeny budou modely sanací odkališt a důlních vod a způsoby čištění skládkových výluhů kombinovanou membránovou technologií s použitím biologických systémů předčištění.

Účast na workshopu je pro lidi z programového území zdarma Zájemci se mohou přihlásit do 26. října emailem zaslaným na adresu: lukas.zedek@tul.cz.  Do předmětu prosím uveďte: ”Skládkový workshop Li-Zi 2018 – přihláška“.  Více informací včetně programu najdete zde.

Liberecká univerzita workshop pořádá společně s Vysokou školou V Žitavě/ Zhořelci v rámci Mezinárodního vzdělávacího projektu - udržitelné a efektivní využívání zdrojů. Projekt podporuje Evropská unie prostřednictvím Programu spolupráce Česká republika- Svobodný stát Sasko 2014-2020 - číslo projektu 100246598.

-koč-

Texty mohou publikovat sami projektoví editoři, návod je zde.

Za obsah textů zde publikovaných nesou odpovědnost jejich autoři, nikoliv redakce T-UNI.