Akademický senát TUL vyhlásil rektorské volby

P0007532-2.jpg
Nově zvolený rektor stane v čele Technické univerzity v Liberci od února 2022 do ledna 2026. Foto: Adam Pluhař, TUL

Akademický senát Technické univerzity v Liberci vyhlásil volby kandidátů na příštího rektora. Nově zvolený rektor či nově zvolená rektorka stane v čele univerzity v období od 1. února 2022 do 31. ledna 2026.

Harmonogram voleb bude následující:

• volby nového rektora nebo rektorky jsou vyhlášeny od 22. června
  • od 6. září do poledne 21. září mohou kandidáti podávat své kandidatury
  • senát kandidátky a kandidáty zveřejní 21. září ve 14 hodin
  • kandidátky a kandidáti na rektora přednesou své vize akademické obci TUL 5. října
  • k volbě zasedne Akademický senát TUL 12. října

"Zářijový termín dává čas potenciálním kandidátům k podání svých přihlášek se všemi materiály. Čas na podávaní kandidatur je ohraničen přibližně stejně, jako tomu bylo při volbách v roce 2017. Při letošních volbách stanovený termín představuje první pondělí od zahájení nového akademického roku 2021/2022," vysvětlil Ondřej Havelka, první místopředseda Akademického senátu TUL za komoru studentů.

Návrhy kandidatur se podávají předsedovi Akademického senátu TUL v listinné podobě či elektronicky prostřednictvím e-mailového účtu s doménou tul.cz. K návrhu je nutné připojit písemný souhlas navržené či navrženého, teze volebního programu, stručný životopis a další dokumenty vyžadované právními předpisy.

Vzory budou zveřejněny do 6. září 2021 předsedou Akademického senátu TUL ve spolupráci s právním oddělením TUL.

"Ještě je spousta věcí, které bych rád dokončil. Pokud mi zdraví dovolí, budu znovu kandidovat," řekl rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

- ad -