Architekt a designér Saman Saffarian – čerstvý vítr z mnoha koutů světa

Saman Saffarian, architekt a designér, který k nám na libereckou fakultu umění a architektury doputoval přes Írán, USA, Rakousko, Holandsko, Londýn, Stuttgart… Ponejvíce právě o svých zahraničních zkušenostech hovoří v textu pro partnerský magazín UNIVERSITAS. Padají v něm pojmy jako Zaha Hadid, digitálně a materiálně informovaná architektura nebo kinetické fasády.

Nedělá se to, ale prozradíme vám závěr povídání se Samanem Saffarianem, který na FUA TUL vede ateliér architektonického designu, a to proto, že platí pro vědu obecně.

„Nejdůležitější je vytvořit ve vědě atmosféru, aby ji mohli lidé dělat s vášní. Ne kvůli titulům, ale aby se výzkumná otázka stala aspoň v určitém období hlavním cílem v jejich životě,“ věří Saman Saffarian.

A všechno to předtím se dočtete v článku Designoval u Zahy Hadid, vymýšlel fasády reagující na klima. Saman Saffarian v magazínu Universitas.

Universitas

Celostátní webový portál a elektronický časopis o vědě, vzdělávání, výzkumu a vysokém školství je společným projektem 24 českých veřejných vysokých škol, včetně TUL. Funguje od roku 2017 a zabývá se obecně tématy vysokého školství a vědy, ale i tématy aktuálními, jako je postavení žen ve vědě nebo například přínos předsednictví České republiky Radě EU se zaměřením na vysoké školství a vzdělávání.

Kromě autorských článků a rozhovorů, vydává redakce Universitas také newslettery s výběry toho nej, co bylo v Universitas napsáno. Přehledový newsletter s články a rozhovory k právě končícímu českému předsednictví Radě EU najdete zde.

 

-pir-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

IMG_8704-2.jpg

Na silné motorce zachraňuje pedagog TUL životy

K elitnímu týmu motocyklových zdravotnických záchranářů v Maďarsku patří i Tomáš Dudich. Tomuto třiatřicetiletému pedagogu Fakulty zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci už totiž „nestačilo“ pomáhat zraněným a nemocným lidem jen v...

12. 8. 2022 | Lidé | 929
P0000327-3.jpg

Filip Gröschl: »Rozvezli jsme přes miliardu vakcín«

Nákup veškerého počítačového vybavení pro evropská datacentra největší kurýrní společnosti DPDHL má na starosti absolvent Ekonomické fakulty TUL Filip Gröschl. I přes velké pracovní vytížení se stále vrací na svoji alma mater, aby motivoval...

10. 10. 2022 | Lidé | 486

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce