Danuše Nerudová nabídne ekonomický pohled na válečný konflikt

"Ekonomický pohled na válku na Ukrajině" je téma přednášky ekonomky a emeritní rektorky Mendelovy univerzitě v Brně prof. Nerudové, kterou představí ve středu 6. dubna od 16.00 hodin v univerzitní aule. Srdečně zváni jsou všichni, kteří chtějí znát širší kontext toho, čím Evropa nyní prochází.

Co vlastně znamená, když se řekne ruská ekonomika, a co z ní zbylo po masivních zásazích většiny států a samotných společností? Na čem Putin v Evropě stále vydělává? A především, jaký to bude mít dopad na život v Rusku, v Evropě i u nás? Otázkami spojenými s ekonomickými konsekvencemi války na Ukrajině se bude profesorka Nerudová ve své přednášce zabývat.

A to ve středu 6. dubna od 16:00 hodin. Přednáškou a následnou diskuzí s posluchači bude provázet docent Aleš Kocourek, děkan Ekonomické fakulty TUL.

V rámci svého profesního působení se Danuše Nerudová dlouhodobě věnuje tématu daní, důchodů a ekonomické prosperity země. V roce 2018 byla jmenována do nadstranické pozice předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody, ve které opakovaně kladla důraz na nutnost přijetí důchodové reformy. Závěry důchodové komise byly předloženy politikům k zahájení legislativního procesu. V médiích a na sociálních sítích se spekuluje o její možné kandidatuře na funkci prezidenta České republiky. Nerudová zatím oficiálně svoji kandidaturu neoznámila.

Sledujte Událost na Facebooku TUL.

-pir-

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE