Fakulta strojní hledá nového děkana. Rozhodne se ze dvou uchazečů

P0009165-2.jpg
Nový děkan povede fakultu strojní od 1. února 2022 do 31. ledna 2026. Ilustrační foto: Adam Pluhař, TUL

O funkci děkana Fakulty strojní TUL se uchází Karel Fraňa, stávající proděkan pro vnější a zahraniční vztahy, a Jaromír Moravec, vedoucí katedry strojírenské technologie. Děkan, který vzejde z říjnových voleb, povede fakultu strojní od 1. února 2022 do 31. ledna 2026.

Oba kandidáti na děkana, prof. Ing. Karel Fraňa, Ph.D. a doc. Ing. Jaromír Moravec, Ph.D. se představí akademické obci fakulty v úterý 19. října 2021 od 14.20 v univerzitní aule budovy G. Tento den bude od 14.20 do 15.50 vyhlášeno děkanské volno pro všechny ročníky studijních programů fakulty.

Kvůli nepředvídatelnosti opatření proti koronavirové nákaze bude setkání akademické obce fakulty přenášeno také formou veřejné elektronické konference v aplikaci Google Meet (ID: meet.google.com/fco-pqjf-ksb).

„Preferujeme samozřejmě prezenční formu setkání akademické obce. Online přenosem jen reagujeme na možná omezení spojená s koronavirovou situaci, která mohou nečekaně nastat u členů akademické obce a i jim bychom rádi umožnili účast na tomto setkání,“ řekl předseda Akademického senátu FS TUL Luboš Běhálek.

Stručné životopisy a teze volebních programů uchazečů naleznete na úřední desce senátu.

K samotné volbě kandidáta na funkci děkana přistoupí senátoři ve středu 27. října 2021 na řádném zasedání senátu. Uskuteční se od 13.00 v zasedací místnosti IC TUL (suterén).

Nynější děkan fakulty strojní prof. Dr. Ing. Petr Lenfeld vede fakultu od 1. února 2014. Děkanem je již druhé funkční období.

- ad -

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE