Hejtman s primátorem se převlékli do bílých plášťů a zkusili si u nás práci bioinženýrů

012.jpg
Nové posily v naší laboratoři. Hejtman Martin Půta (v popředí), primátor Jaroslav Zámečník a pipety.

Stalo se tak v rámci Hejtmanského dne, během kterého hejtman vždy v doprovodu starosty nebo primátora navštěvuje zajímavá místa v krajských obcích. Během exkurze po Liberci tak koncem dubna zavítal hejtman Martin Půta v doprovodu primátora Liberce Jaroslava Zámečníka také do našich laboratoří bioinženýrství.

Během Hejtmanského dne 29. dubna 2022 navštívili hejtman s primátorem například sídlo společnosti Mocca spol. s r.o., Střední zdravotnickou školu a Vyšší odbornou školu zdravotnickou v Liberci i bývalé sídlo Skloexportu. Odpoledne zavítali také do naší budovy T v ulici Třebízského, kde mají své laboratorní zázemí také studijní programy bioinženýrství na katedře chemie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

Vyzkoušeli si a viděli u nás různé druhy přípravy materiálů pro medicínské aplikace včetně přípravy nanomateriálů," říká Eva Kuželová Košťáková z katedry chemie FP TUL a dodává: „Na programu bylo i pipetování, což je základ práce v biologické laboratoři a je třeba ho provádět rychle a přesně. Tam se pan hejtman s panem primátorem soustředili asi nejvíce, aby to zvládli."

A právě z této krátké pracovní návštěvy zástupců města a kraje nabízíme pár fotografií.

-red- 
Foto: Liberecký kraj 

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

1z6_9040 - kopie.jpg

Jakub Erben převzal Cenu ministerstva školství

Je autorem patentované technologie tvorby kompozitu složeného z nano- a mikrovláken, který nachází své uplatnění v tkáňovém inženýrství i analytické chemii. Za tyto mimořádné výsledky ve vědecké činnosti udělil doktorandovi Fakulty textilní...

13. 12. 2022 | Fakulta textilní | 492

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce