Hejtman s primátorem se převlékli do bílých plášťů a zkusili si u nás práci bioinženýrů

012.jpg
Nové posily v naší laboratoři. Hejtman Martin Půta (v popředí), primátor Jaroslav Zámečník a pipety.

Stalo se tak v rámci Hejtmanského dne, během kterého hejtman vždy v doprovodu starosty nebo primátora navštěvuje zajímavá místa v krajských obcích. Během exkurze po Liberci tak koncem dubna zavítal hejtman Martin Půta v doprovodu primátora Liberce Jaroslava Zámečníka také do našich laboratoří bioinženýrství.

Během Hejtmanského dne 29. dubna 2022 navštívili hejtman s primátorem například sídlo společnosti Mocca spol. s r.o., Střední zdravotnickou školu a Vyšší odbornou školu zdravotnickou v Liberci i bývalé sídlo Skloexportu. Odpoledne zavítali také do naší budovy T v ulici Třebízského, kde mají své laboratorní zázemí také studijní programy bioinženýrství na katedře chemie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

Vyzkoušeli si a viděli u nás různé druhy přípravy materiálů pro medicínské aplikace včetně přípravy nanomateriálů," říká Eva Kuželová Košťáková z katedry chemie FP TUL a dodává: „Na programu bylo i pipetování, což je základ práce v biologické laboratoři a je třeba ho provádět rychle a přesně. Tam se pan hejtman s panem primátorem soustředili asi nejvíce, aby to zvládli."

A právě z této krátké pracovní návštěvy zástupců města a kraje nabízíme pár fotografií.

-red- 
Foto: Liberecký kraj 

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

Ve školní jídelně baštíme klasiku macande - což je směs fazolí, kukuřice a často i kamenů... pozor na zuby!.jpg

Student ekonomky vede v Tanzanii kurzy o podnikání a start-upech

Do africké země, která podle OSN patří mezi ty nejméně rozvinuté na světě, odletěl Ondřej Linhart loni na podzim. Přerušil své doktorské studium na Ekonomické fakultě TUL, ale své vazby s fakultou nezpřetrhal. Původně měl učit jen na základní a...

13. 5. 2022 | Lidé | 459