Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Historik Robert Kvaček získal státní vyznamenání

Kvaček_MM Liberce.jpg
Robert Kvaček na každoročním semináři Česko-slovenské vztahy, který na TUL pomáhal zakládat. Foto: Magistrát města Liberce

Hrad zveřejnil 29 laureátů státního vyznamenání, které prezident republiky každoročně uděluje u příležitosti státního svátku 28. října. Je mezi nimi i profesor Kvaček, který donedávna působil na katedře historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

Profesor Robert Kvaček učil na naší katedře historie více jak dvacet let, a to od roku 1998. Ve své odborné práci se soustředí především na československé dějiny 19. a 20. století, jeho doménou je Československo první poloviny 20. století. Zároveň vyučoval a bádal na své alma mater Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a vyučoval také studenty DAMU a FAMU.

Za svou práci získal řadu cen, mezi nimi hned několikrát Cenu Egona Erwina Kische, Cenu Vojtecha Zamarovského, v roce 2012 získal Zlatou medaili TUL a v roce 2018 Medaili města Liberce.

Letos mu prezident republiky udělil medaili Za zásluhy I. stupně. Slavnostní předání všech státních vyznamenání je kvůli současné indispozici hlavy státu plánováno na 1. ledna 2022. Mezi dalšími oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, kosmonaut Vladimír Remek, in memoriam podnikatel Petr Kellner či judista Lukáš Krpálek.

Profesorovi Kvačkovi, který příští rok oslaví již 90. narozeniny, gratulujeme!

-pir-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce