Kampus nespal. Rozproudil jej Klub rváčů

Upravene @Jaroslav_Tomasek (12 of 18)-2.jpg
Na filmové promítání a hudební produkci před rektorátem dorazily desítky návštěvníků. Foto: Jaroslav Tomášek

Filmové promítání pod hvězdami s rektorátem za zády si můžete vychutnat jen jednou za rok. Znalci, co se ve středu nezalekli odpoledního deště a nenechali si ujít Klub rváčů, to vědí. A nováčci to poznali. Odměnou jim byla energie akce, která se už na TUL stává tradicí.

Pořadatelé libereckého festivalu KI-NO rozjeli promítání v univerzitním kampusu jako prázdninového „předskokana“ zářijového festivalu v libereckém centru. A rádi se na TUL vrací. „V kampusu jsme promítali už potřetí a je tu skvělá atmosféra. Dorazilo na sto padesát lidí, což je zhruba stejně jako na loňské Samotáře. A to ještě odpoledne pršelo. To, že lidi zase přišli v takovém počtu, svědčí o tom, že naše univerzitní KI-NO mají rádi,“ řekl člen KI-NO týmu Tomáš Votoček. Je absolventem Fakulty umění a architektury TUL a mimo jiné i autorem grafické podoby univerzitní brožury Survival kit pro prváky.

Ještě před tím, než vzduchem létaly pěsti Edwarda Nortona, Brada Pitta a dalších, mohli si lidé zatančit na hudbu z mixážního pultu DJ DaRoota. Po celou dobu jim hlad zaháněly dobroty z Restaurace na Liberecké přehradě, žízeň hasil liberecký řemeslný pivovar Kousek Piva nebo stánek prodejny Víno z hor, jež nabízí vína z extrémních nadmořských výšek. Tou dobou se už nebe vyčistilo a po dešti zůstaly jen mokré schody.

Spolek KI-NO, který se snaží za pomoci kultury zabydlovat veřejný prostor, by rád v kampusu promítal i příští rok. „Jsme rádi, že máme tak velkého partnera, jako je Technická univerzita v Liberci. V univerzitním kampusu vidíme velký potenciál. Nejen v samotném prostoru, ale i ve studentech. A to i středoškolských, které bychom rádi masivněji oslovovali a na akci zvali. Pro mnoho z nich bude TUL jejich další životní etapou a bylo by to pro ně takové neformální seznámení s kampusem,“ zmínil Tomáš Votoček.

Univerzita má nad akcí záštitu, podílela se i na technickém zajištění promítání. Akce je zdarma a láká nejen studenty, absolventy a zaměstnance, ale i diváky, kteří nemají s univerzitou nic společného. „Chodím pravidelně na akce KI-NO do Pražské. Tady jsem poprvé a líbí se mi tu. Klub rváčů mám ráda, proto jsem přišla. Ocenila jsem tu kvalitní občerstvení,“ řekla Jana Vránová z Liberce.

Loni se lidé smáli u filmu Samotáři, rok před tím KI-NO promítlo Divoké historky.

Adam Pluhař

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE