Karatistka, běžkyně nebo enduro jezdec? Hledá se nejlepší univerzitní sportovec

image00012-2.jpg
Přední český enduro jezdec Vojtěch Bláha získal loni 1. místo na Akademickém mistrovství ČR v Trutnově. Díky tomuto výsledku je jedním z trojice nominovaných na titul Sportovec roku TUL. Foto: Lucas Valdivia

Kdo letos získá titul Sportovec roku Technické univerzity v Liberci? Ve finálovém výběru je karatistka, vytrvalostní běžkyně i enduro jezdec. O vítězi osmého ročníku ankety se rozhodne v průběhu dubna.

Barbora Znamenáčková je výborná karatistka, Gabriela Veigertová skvělá běžkyně, Vojtěch Bláha zase přední český enduro jezdec. Nominovaní tedy vynikají ve třech zcela odlišných sportovních disciplínách, jedno mají ale společné. V loňském roce dosáhli skvělých výsledků a končili na stupních vítězů.

„Loni nebylo akademických a jiných soutěží tolik jako v letech předkoronavirových. Letošní výběr byl ale jasný. Do nejužšího výběru jsme nominovali sportovce, kteří nejúspěšněji reprezentovali univerzitu. Vojtěch Bláha i Gabriela Veigertová jsou ve svých sportech akademičtí mistři republiky, Barbora Znamenáčková byla na akademických hrách druhá a třetí, kromě toho vybojovala první místa z národního poháru v karate. Výběr bude letos hodně obtížný,“ uvedl Jaroslav Kupr z Katedry tělesné výchovy a sportu Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

Vítěze osmého ročníku univerzitní ankety vybere v průběhu dubna porota složená z odborníků Katedry tělesné výchovy a sportu. Vítězi pak předá ocenění rektor TUL Miroslav Brzezina.

„Pro sportovce má takové ocenění nejen morální význam, ale pomůže mu i v jeho klubu nebo ve vztahu ke sponzorům,“ doplnil Jaroslav Kupr.

T-UNI přinese s nejúspěšnějším univerzitním sportovcem rozhovor.

Adam Pluhař

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

48852452102_3934b3d7e0_b-2.jpg

TUL zve rodiny s dětmi i vytrvalostní běžce na Nature Run

Tři trasy městem i kopcovitou podzimní krajinou čeká na šestnáct set běžců, kteří se v sobotu postaví na start Mattoni Liberec Nature Run 2021. Technická univerzita v Liberci je partnerem závodu. Letos se závod běží už počtvrté.

1. 10. 2021 | Sport | 193
IMG_0794-3.jpg

Učil se od naganského vítěze, teď vede do boje hokejisty TUL

Univerzitní hokejový výběr dovedl k historickému titulu akademických mistrů. Teď čeká trenéra hokejistů TUL a někdejšího brankáře Bílých Tygrů Liberec Michala Nedvídka neméně těžká výzva. Porazit hokejový tým ústecké univerzity v Souboji o krále...

9. 11. 2021 | Sport | 593

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

Ve školní jídelně baštíme klasiku macande - což je směs fazolí, kukuřice a často i kamenů... pozor na zuby!.jpg

Student ekonomky vede v Tanzanii kurzy o podnikání a start-upech

Do africké země, která podle OSN patří mezi ty nejméně rozvinuté na světě, odletěl Ondřej Linhart loni na podzim. Přerušil své doktorské studium na Ekonomické fakultě TUL, ale své vazby s fakultou nezpřetrhal. Původně měl učit jen na základní a...

13. 5. 2022 | Lidé | 459