Karatistka, běžkyně nebo enduro jezdec? Hledá se nejlepší univerzitní sportovec

image00012-2.jpg
Přední český enduro jezdec Vojtěch Bláha získal loni 1. místo na Akademickém mistrovství ČR v Trutnově. Díky tomuto výsledku je jedním z trojice nominovaných na titul Sportovec roku TUL. Foto: Lucas Valdivia

Kdo letos získá titul Sportovec roku Technické univerzity v Liberci? Ve finálovém výběru je karatistka, vytrvalostní běžkyně i enduro jezdec. O vítězi osmého ročníku ankety se rozhodne v průběhu dubna.

Barbora Znamenáčková je výborná karatistka, Gabriela Veigertová skvělá běžkyně, Vojtěch Bláha zase přední český enduro jezdec. Nominovaní tedy vynikají ve třech zcela odlišných sportovních disciplínách, jedno mají ale společné. V loňském roce dosáhli skvělých výsledků a končili na stupních vítězů.

„Loni nebylo akademických a jiných soutěží tolik jako v letech předkoronavirových. Letošní výběr byl ale jasný. Do nejužšího výběru jsme nominovali sportovce, kteří nejúspěšněji reprezentovali univerzitu. Vojtěch Bláha i Gabriela Veigertová jsou ve svých sportech akademičtí mistři republiky, Barbora Znamenáčková byla na akademických hrách druhá a třetí, kromě toho vybojovala první místa z národního poháru v karate. Výběr bude letos hodně obtížný,“ uvedl Jaroslav Kupr z Katedry tělesné výchovy a sportu Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

Vítěze osmého ročníku univerzitní ankety vybere v průběhu dubna porota složená z odborníků Katedry tělesné výchovy a sportu. Vítězi pak předá ocenění rektor TUL Miroslav Brzezina.

„Pro sportovce má takové ocenění nejen morální význam, ale pomůže mu i v jeho klubu nebo ve vztahu ke sponzorům,“ doplnil Jaroslav Kupr.

T-UNI přinese s nejúspěšnějším univerzitním sportovcem rozhovor.

Adam Pluhař

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE