Krajští hygienici hledají pomocníky pro trasování. Najdou se mezi našimi studenty?

technology-gaf463c798_1920.jpg
Půjde to v pohodě i z domova nebo z kolejí. Zdroj: Pixabay.com

Zaučí se na nejbližším pracovišti a trasovat pak mohou z domova nebo třeba z kolejí. Lidí, kteří trasují covid-19, je nedostatek, proto Krajská hygienická stanice Libereckého kraje se sídlem v Liberci nabírá nové posily a obrací se také na studenty TUL.

„Epidemie COVID-19 nám připravila nové překvapení v podobě mutace omikron. I v Liberci na KHS se připravujeme na nový nárůst nakažených. Naneštěstí v kombinaci s neschváleným rozpočtem na příští rok můžeme přijmout pouze výpomoc bez finančního ohodnocení nových spolupracovníků. Nezbývá než věřit, že najdeme dobré lidi s vůlí nám i nadále pomáhat zvládat obtížnou situaci.

 Jste to vy? Pomůžete?

 Všechny zájemce zaškolíme a budeme jim nadále k dispozici odbornou radou a pomocí.

 Termín: ihned a kdykoliv.

Kontakt: hana.srytrova@khslbc.cz (napište nám své časové možnosti),“ píše Krajská hygienická stanice Libereckého kraje ve své výzvě.

„Naši studenti během let s covidem nečekali na oficiální žádosti a povolání a sami se mnohokrát velmi aktivně zapojili tam, kde bylo potřeba. Jsem jim za to vděčný. Věřím, že se mezi nimi najde pár dobrovolníků i v této situaci. Někteří si touto velmi užitečnou pomocí mohou třeba zpestřit čas vysezený nad skripty během zkouškového období,“ dodává k výzvě hygieniků rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

-red-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

Ve školní jídelně baštíme klasiku macande - což je směs fazolí, kukuřice a často i kamenů... pozor na zuby!.jpg

Student ekonomky vede v Tanzanii kurzy o podnikání a start-upech

Do africké země, která podle OSN patří mezi ty nejméně rozvinuté na světě, odletěl Ondřej Linhart loni na podzim. Přerušil své doktorské studium na Ekonomické fakultě TUL, ale své vazby s fakultou nezpřetrhal. Původně měl učit jen na základní a...

13. 5. 2022 | Lidé | 460