Krajští hygienici hledají pomocníky pro trasování. Najdou se mezi našimi studenty?

technology-gaf463c798_1920.jpg
Půjde to v pohodě i z domova nebo z kolejí. Zdroj: Pixabay.com

Zaučí se na nejbližším pracovišti a trasovat pak mohou z domova nebo třeba z kolejí. Lidí, kteří trasují covid-19, je nedostatek, proto Krajská hygienická stanice Libereckého kraje se sídlem v Liberci nabírá nové posily a obrací se také na studenty TUL.

„Epidemie COVID-19 nám připravila nové překvapení v podobě mutace omikron. I v Liberci na KHS se připravujeme na nový nárůst nakažených. Naneštěstí v kombinaci s neschváleným rozpočtem na příští rok můžeme přijmout pouze výpomoc bez finančního ohodnocení nových spolupracovníků. Nezbývá než věřit, že najdeme dobré lidi s vůlí nám i nadále pomáhat zvládat obtížnou situaci.

 Jste to vy? Pomůžete?

 Všechny zájemce zaškolíme a budeme jim nadále k dispozici odbornou radou a pomocí.

 Termín: ihned a kdykoliv.

Kontakt: hana.srytrova@khslbc.cz (napište nám své časové možnosti),“ píše Krajská hygienická stanice Libereckého kraje ve své výzvě.

„Naši studenti během let s covidem nečekali na oficiální žádosti a povolání a sami se mnohokrát velmi aktivně zapojili tam, kde bylo potřeba. Jsem jim za to vděčný. Věřím, že se mezi nimi najde pár dobrovolníků i v této situaci. Někteří si touto velmi užitečnou pomocí mohou třeba zpestřit čas vysezený nad skripty během zkouškového období,“ dodává k výzvě hygieniků rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

-red-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

2 Hrubosova Expo Dubai- obraz-4.jpg

TUL je součástí prestižní výstavy WORLD EXPO v Dubaji

Kompozici ze speciálních textilií, které svítí nebo dokáží ničit bakterie a viry, představuje na světové výstavě Expo 2020 v Dubaji Technická univerzita v Liberci. Umělecky pojatý exponát z Liberce zároveň ukazuje možnosti využití chytrých...

12. 1. 2022 | Události | 341

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645