Novoroční zdravice rektora Miroslava Brzeziny

Vážení přátelé, mám tu čest a milou příležitost se na Vás opět obrátit začátkem nového roku.

Rok 2022 nám přinesl velké rozčarování z toho, co se v Evropě 21. století může dít za hrůzy, a jednou provždy se zapíše do dějin podobně jako roky 1938, 1939 nebo 1968, bohužel. Onemocnění covid-19 jako by z médií a našich životů „vyšumělo“ a vystřídala ho válka a energetická krize. Netřeba k tomu více slov, žijeme v tom všichni – rodiny, podniky, školy, všechny instituce, každý z nás.

Evropa se asi dlouho měla až příliš dobře, tak dobře, že svůj blahobyt možná už ani nevnímala, a nyní dostáváme přes prsty. Věřím, že to vše bude nakonec pro celý svět velká příležitost. Ale hluboce lituji toho, že to stojí a bude ještě stát tolik nevinných lidských životů a tolik zničených míst. Přeji ukrajinskému lidu brzké vítězství a svobodu a Evropě mír.

Přeji to nám všem, to je první nejdůležitější krok. Kéž se už tento rok budeme moci bavit o krocích dalších, které se ponesou v duchu obnovy, stability, respektu a slušnosti, a to na mezinárodní i národní úrovni. Věřím, že při těchto následujících krocích nastane i ten správný čas pro zužitkování potenciálu českých vysokých škol.

Přeji Vám v roce 2023 mnoho sil, trpělivosti a pokory a také šťastnou ruku při brzkých volbách hlavy tohoto státu. Právě tam můžeme obnovu a návrat ke stabilitě začít.

Miroslav Brzezina
rektor TUL

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE