Přihlaste se do Falling Walls Lab. Soutěže, která propojuje vědce i podnikatele

pavlina_jachimova_foto-232-2.jpg
Mezinárodní formát soutěže Falling Walls chce propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí. Zdroj: Falling Walls Lab

Jsi student, začínající vědec nebo startuješ vlastní byznys? Máš v hlavě skvělý projekt a dokážeš ho prezentovat anglicky ve třech minutách? Přihlas se do mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic 2022, vyhraj účast na celosvětovém finále a finanční odměnu 1 000 EUR.

Vše o soutěži se zájemci dozvědí 26. dubna od 10.00 do 12.30 hodin v místnosti G 313 budovy G Technické univerzity v Liberci. Chybět nebudou zástupci hlavních organizátorů a přítomna bude i Markéta Klíčová – studentka TUL a finalistka Ceny publika z mezinárodního finále Falling Walls v Berlíně 2018. O výzkumu a úspěchu Martéty Klíčové jsme psali.

V rámci prezentace budou představena i stipendia Německé akademické výměnné služby (DAAD) a možnosti studia a bádání v Německu.

Co je podstatou soutěže?

Mezinárodní formát soutěže Falling Walls chce propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí.

Soutěž probíhá tak, že účastníci představí anglicky svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu publiku a odborné porotě. Prezentace nesmí přesáhnout tři minuty. Nezáleží na tom, zda se jedná o téma z výpočetní techniky, medicíny, ekonomie nebo strojového inženýrství, jestli mluvčí hovoří o filosofii, umění nebo zemědělství. Soutěž je otevřená každému, kdo je o svém nápadu přesvědčen a dokáže o něm přesvědčit i ostatní. Vítáni jsou studenti všech stupňů.

České národní kolo mezinárodní soutěže Falling Walls proběhne 13. září 2022 v prostorách Národní technické knihovny v Praze od 17.00 hod. Start přihlášek je 30. dubna 2022. Více informací.

Organizátory soutěže jsou: Národní technická knihovna, Německá akademická výměnná služba (DAAD) a Velvyslanectví SRN v Praze. Sponzoring partnerem je společnost xITEE, dalšími partnery jsou: CzechInvest, Česko-německá obchodní a průmyslová komora a Technologická agentura ČR. Akademičtí partneři jsou: Technická univerzita v Liberci, Univerzita Karlova a CEITEC Vysoké učení technické v Brně.

Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová.

- ad -

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

Ve školní jídelně baštíme klasiku macande - což je směs fazolí, kukuřice a často i kamenů... pozor na zuby!.jpg

Student ekonomky vede v Tanzanii kurzy o podnikání a start-upech

Do africké země, která podle OSN patří mezi ty nejméně rozvinuté na světě, odletěl Ondřej Linhart loni na podzim. Přerušil své doktorské studium na Ekonomické fakultě TUL, ale své vazby s fakultou nezpřetrhal. Původně měl učit jen na základní a...

13. 5. 2022 | Lidé | 459