Univerzita sčítá volné postele pro válečné uprchlíky. Sází i na solidární studenty

P0009953-2.jpg
Na konci února bylo v areálu harcovských kolejí volných asi sto postelí. Foto: Adam Pluhař, TUL

Naše univerzita se připravuje na poskytnutí přístřeší lidem prchajícím z válkou zasažené Ukrajiny. Hledá možnosti, jak ubytovat občany Ukrajiny v pokojích téměř zaplněných harcovských kolejí. Pomoci mohou solidární studenti.

Vedení univerzity nyní zjišťuje, kolik studentů ubytovaných v Harcově je ochotno uvolnit pokoje nebo přibrat na přistýlku spolubydlícího. Pomůže to zjistit vyplnění dotazníku. „Chceme být připraveni poskytnout ubytování pro uprchlíky. Byli bychom proto rádi, kdyby se naši studenti zaregistrovali v systému. Získali bychom přehled o tom, kolik studentů je případně ochotno uvolnit pokoj lidem prchajícím ze země sužované válkou. O žádné vystěhování se nejedná, zjistili bychom jen, kolik můžeme nabídnout míst,“ uvedl rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

Výzvu mezi studenty pomáhá šířit i Studentská komora Akademického senátu TUL. „Pokud můžete za studiem dočasně dojíždět nebo využít privátní ubytování u kamarádů či známých, zvažte využití těchto možností. Současně prosíme studenty, kteří bydlí samostatně v pokoji s neobsazeným lůžkem, aby zvážili možnost sestěhování a uvolnění pokoje. Nejvíce potřebné budou celé volné buňky a pokoje. Ve chvíli, kdy budeme mít bližší informace, můžete být požádání o přislíbené uvolnění místa,“ stojí ve výzvě.

V pátek 25. února bylo na harcovských kolejích pět kompletně volných buněk s dvaceti postelemi a dalších 84 volných postelí v jednotlivých pokojích.

Adam Pluhař

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE