Už žádné papírové pořadníky. Sportování na TUL je pro zaměstnance i studenty snazší

_DSC0093-2.jpg
Sportoviště a pohybovou aktivitu je nově možné zarezervovat už jen elektronicky. Foto: Archiv TUL

Systém rezervace univerzitních sportovišť prošel zásadní proměnou. Pro objednání tenisových kurtů nebo posilovny stačí nově pár kliků na webu Akademického sportovního centra KTV FP TUL (ASC).

„Možnost pohodlné online rezervace univerzitních sportovišť je zásadní novinkou. Tato změna by mohla studenty nebo zaměstnance motivovat k častějším pohybovým aktivitám,“ řekl Jan Charousek z Katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL a vedoucí ASC.

Nový rezervační systém nabízí kompletní přehled sportovních aktivit a univerzitních sportovišť, která jsou aktuálně v provozu. Pak už jen stačí zvolit sportoviště a vybrat čas. Systém také uživateli ukáže podrobné informace, například kapacitu, momentální obsazenost nebo cenu za danou aktivitu.

„Své sportovní aktivity si už může každý uživatel kompletně řídit elektronicky a zcela sám, aniž by musel někam volat nebo zapisovat své jméno,“ doplnil Jan Charousek.

Zapotřebí je jen přihlášení do systému. Registrací provede uživatele podrobný videonávod ve spodní části nového webu ASC.

Na rezervační systém odkazuje také inovovaný web ASC. Nabízí veškeré informace o univerzitním sportovním dění a studenti i zaměstnanci na něm najdou pohromadě všechny nabízené sportovní aktivity. Web je uzpůsoben i pro mobilní telefony a tablety, aby byl uživatelsky příjemný.

Navíc je úzce propojen se sociálními sítěmi. „Věříme, že nás díky tomu začne sledovat větší počet studentů ze všech fakult. Získají nejen odkaz na nový rezervační systém, ale i informace o možnostech sportovních aktivit, turnajů, lig, novinek nebo provozu sportovišť,“ zmínil Jan Charousek.

Inovovaný web ASC je nyní vizuálně sladěn s internetovými stránkami KTV a ostatních kateder Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL, které tvořil Jaroslav Mazánek.

Adam Pluhař

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE