Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Zástupci TUL si připomněli vznik Československa

IMG_0070-2.jpg
Kytici jde k pomníku T.G.M. položit prorektor TUL Pavel Satrapa (vpravo). Foto: Adam Pluhař, TUL

Den vzniku samostatného československého státu si u libereckého pomníku T. G. Masaryka před Severočeským muzeem připomněli spolu s význačnými hosty také zástupci Technické univerzity v Liberci.

Kytici k patě pomníku zakladatele státu Tomáše Garrigua Masaryka přišel položit prorektor TUL Pavel Satrapa. „Je to pro náš stát jedno z nejvýznamnějších výročí. Měli bychom si připomínat demokratické hodnoty, na kterých náš stát vyrostl,“ zmínil prorektor Pavel Satrapa.

Odkaz prvního československého prezidenta si před Masarykovou bustou připomněl také pedagog TUL, liberecký zastupitel a nově zvolený poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Berki. „Osmadvacátého října sem chodím pravidelně. Je to jedna z příležitostí, kdy může být člověk hrdý na svoji zemi. Je to datum, kdy se národ semknul a zároveň započala naše novodobá státnost. Tento okamžik stojí rozhodně zato si připomínat,“ řekl Jan Berki.

Rektor TUL Miroslav Brzezina si den vzniku ČSR připomněl spolu s rektory ostatních českých vysokých škol u sochy T. G. Masaryka na pražském Hradčanském náměstí.

- ad -

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Upravene @ Jaroslav Tomasek (29 of 71).jpg

Educa Kids přilákala na TUL desítky dětí a rodičů

Jak poznají nevidomí šachisté svoji figurku? A jak se tká náhrada pro cévu, kterou v těle nemocného člověka proudí krev? Odpovědi na tyto otázky už znají desítky dětí, které s rodiči navštívily hravě vzdělávací akci Educa Kids. Technická...

14. 10. 2021 | Události | 223
63dc7ed1010d3c3b8269faf0ba7491d4.jpg

Educa Kids na TUL vtáhne děti do světa hravé vědy

Zahrát si na badatele a zábavně vplout do světa vědy mohou děti, které v pondělí 11. října odpoledne dorazí na univerzitní Educa Kids. Interaktivně vzdělávací akce pro celé rodiny přinese řadu pokusů, her, kvízů, soutěží a také odměn. Chybět...

8. 10. 2021 | Události | 199

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce