Zemřel spoluzakladatel a bývalý děkan pedagogické fakulty Jiří Vacek

Navždy odešel docent Jiří Vacek, bývalý děkan Fakulty pedagogické Technické univerzity v Liberci, proděkan a vedoucí katedry pedagogiky a psychologie. Na vzniku teprve třetí fakulty naší univerzity měl docent Vacek velkou zásluhu.

Doc. Ing. Jiří Vacek, CSc. zemřel 7. října 2021 ve věku devadesáti let. S lítostí to oznámilo vedení Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

Jiří Vacek byl v roce 1990 spoluzakladatelem Fakulty pedagogické Technické univerzity v Liberci (dnes Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL). Stal se jejím proděkanem a v letech 2002–2004 fakultu vedl jako děkan.

Odborně se zabýval inženýrskou pedagogikou. V kontextu profilace tehdejší Vysoké školy strojní a textilní (nynější Technická univerzita v Liberci) rozvíjel zejména didaktiku technických předmětů.

V porevoluční době se významně zasloužil o spolupráci pedagogické fakulty se zahraničními pracovišti.

„Uchovám si ho v paměti jako velmi velkorysého člověka,“ vzpomněl na bývalého děkana Petr Urbánek z Katedry pedagogiky a psychologie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci.

Osobní široký kulturní rozhled docenta Vacka ilustruje univerzitní ideál propojení techniky, přírodních a humanitních věd.

Čest jeho památce!

Kolektiv Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci

- ad -

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Ve školní jídelně baštíme klasiku macande - což je směs fazolí, kukuřice a často i kamenů... pozor na zuby!.jpg

Student ekonomky vede v Tanzanii kurzy o podnikání a start-upech

Do africké země, která podle OSN patří mezi ty nejméně rozvinuté na světě, odletěl Ondřej Linhart loni na podzim. Přerušil své doktorské studium na Ekonomické fakultě TUL, ale své vazby s fakultou nezpřetrhal. Původně měl učit jen na základní a...

13. 5. 2022 | Lidé | 508
correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 753

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce