Zemřel zakladatel katedry sociálních studií a speciální pedagogiky Bohumil Stejskal

Ve věku 86 let navždy odešel docent Bohumil Stejskal, zakládající člen katedry sociálních studií a speciální pedagogiky naší univerzity. S lítostí to oznámilo vedení Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL a katedra, na níž respektovaný odborník roky působil.

Doc. Bohumil Stejskal, CSc. byl v roce 2003 zakládajícím členem katedry sociálních studií a speciální pedagogiky. Na katedře aktivně působil až do roku 2017. Do roku 2008 katedru také vedl.

Docent Stejskal byl významným odborníkem v oboru speciální pedagogika. Ve své odborné práci se zaměřoval zejména na osoby s mentálním postižením a na problematiku šikany. Část svého profesního života také působil jako poradce na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Pan docent se významně zasloužil nejen o vznik katedry, ale i o její rozvoj. Svým působením především dlouhodobě usiloval o pozitivní změnu postojů k lidem s postižením. A to jak ve vztahu ke svým studentům, tak ve vztahu k celé společnosti.

Pane docente, čest Vaší památce!

Kolektiv Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE