pátek 28. únor 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Archiv > Tři body pro TUL v Ceně inovace

Tři body pro TUL v Ceně inovace

IMG_1088b.jpg

Udílení cen v německé Bischofswerdě - Ceny Euroregionu NISA 2009 i Ceny inovace 2009 se ve čtvrtek  17. prosince opět neobešlo bez Technické univerzity v Liberci.  Technická univerzita v Liberci si odnesla tři  ceny.

Společný sekretariát Euroregionu Nisa vyhlašuje každoročně Cenu Euroregionu Nisa. Cílem tohoto vyhlášení je zveřejnění a ocenění projektů, iniciativ a institucí, které svými dosaženými výsledky byly v průběhu roku přínosem pro zlepšení mezinárodní spolupráce na území ERN. Cena je vyhlašována pro různé oblasti: Komunální partnerství, Bezpečnost a zdraví, Vzdělávání, Cestovní ruch a sport a Kultura.

Letos získalo Akademické koordinační středisko v ERN (ACC) v kategorii VZDĚLÁVÁNÍ 2. místo za partnerskou spolupráci v rámci projektů, konkrétně za projekt Informační portál vysokých škol v ERN.Cenu převzala vedoucí sekretariátu ACC Helena Neumannová. „Tento přeshraniční projekt jsme v průběhu roku realizovali společně s polskou institucí Kolegium Karkonoskie w Jeleniej Górze. Je to jeden z celkem šesti podpořených projektů v roce 2009 a jeho hlavním cílem bylo vytvoření informační platformy vysokých škol sdružených v Akademickém koordinačním středisku v ERN (ACC). Jedním z výstupů projektu je mimo jiné i nový web ACC, který o přeshraničních aktivitách střediska informuje:  http://acc-ern.tul.cz. Mám z tohoto ocenění velkou radost, protože rok 2009 byl nabitý aktivitami a opravdu náročný“, informovala Helena Neumannová.

Druhou cenou, která byla v Bischofswerdě udělována, je Cena Inovace 2009. Vedle tradičních kategorií Best Innovation a Best Partnership  určených podnikatelským subjektům, spolkům a zájmovým sdružením, které do soutěže přihlásí projekty a inovační náměty přispívající k hospodářskému rozvoji Euroregionu Nisa, byla letos již podruhé vyhlášena kategorie pro nejlepší studentské práce a projekty - Best Students Innovation 2009.V této kategorii získala 1. místo Eva Staňková z Ekonomické fakulty TUL za případovou studii „Revitalizace  brownfields v hospodářsky slabé oblasti“ zpracovanou konkrétně pro obec Košťálov.Vzhledem k tomu, že je Eva Staňková na zahraniční stáži, prezentoal její práci proděkan EF TUL Miroslav Žižka. Na 3. místě se umístili dva soutěžící,  jedním z nich byl opět student Technické univerzity v Liberci - Josef Bareš z Fakulty strojní TUL za práci „Inovace polohovacího stolu sanitního lehátka integrovaným pneumatickým vibroizolačním systémem“.

Samostatná kategorie speciální studentská mezinárodní cena "Cena Inovace STUDENT" byla poprvé vyhlášena v roce 2008 z iniciativy ACC. Bylo dohodnuto, že v kategorii "Cena Inovace STUDENT" budou udělovány nejen hodnotné věcné ceny ale také finanční odměna, která bude vyplacena příslušnou fakultou TUL formou mimořádného stipendia. (1. cena: 500 €, 2. cena: 300 €, 3. cena: 200 €). Všichni zúčastnění studenti z Technické univerzity v Liberci získají také za účast v soutěži mimořádné stipendium ze studentského stipendijního fondu své fakulty.

„Myslím, že už po druhém ročníku můžeme konstatovat, že zavedením této studentské kategorie se nám daří zviditelnit postavení a úlohu vysokých škol v ERN. Měli jsme možnost posoudit několik skutečně zdařilých projektů, které zpracovávají euroregionální problematiku a jsou přínosem k rozvoji spolupráce firem a institucí v ERN v oblasti techniky, v oblasti sociální, kulturní či ekonomické“, uvedla Helena Neumannová. Zdůraznila, že vítězové soutěže budou mít právo prokazovat se jako držitelé ceny „BEST STUDENT INNOVATION 2009 - Euroregion Neisse-Nisa-Nysa“ a budou uváděni při všech veřejných akcích zaměřených na udělování cen za inovaci.

J. Kočárková

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Anonymní návštěvník | 21. 12. 2009

komentarezacnete psat komentare k fotkam.

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání