pátek 28. únor 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Archiv > Senát schválil změny dokumentů

Senát schválil změny dokumentů

Předložené změny  statutu Technické univerzity v Liberci a změny  jednacího a volebního řádu fakulty strojní schválil na svém dnešním mimořádném zasedání jednomyslně Akademický senát TUL.

Ve statutu TUL se jedná o změny placení poplatků za nadstandardní dobu studia. Poplatky budou podle nového statutu splatné do 90 dnů po vydání rozhodnutí bez toho,  aniž by musel student  jako dosud plnit v této době splátkový kalendář. „Jsme přesvědčeni, že změna je výhodná pro studenty,“ konstatoval prorektor TUL Jiří Kraft.

AS TUL schválil po předchozí diskuzi a zakomponování určitých změn také volební a jednací řád FS TUL.  Připomínky senátorů se týkaly spíše formální stránky navrhovaného znění. Návrh předložil předseda AS FS TUL Pavel Němeček. „Důvodem změny je, že dosavadní řád umoňuje pouze jediné opakování volby.  Proto se nám nepodařilo zvolit v prosinci kandidáta na děkana. Navrhované změny umožňují čtyři volební kola,“ uvedl docent Němeček.s tím, že Akademický senát FS TUL vyhlásí na základě dnešního jednání univerzitního senátu nové volby. Připomněl, že volby a jmenování děkana je potřeba uskutečnit do konce ledna 2010, kdy současnému děkanovi Petru Loudovi končí volební období.

J. Kočárková

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Anonymní návštěvník | 16. 12. 2009

90 dnů - ochrana studentaNeznám text změny, ale podle výše uvedeného komentáře by se snad splatnost poplatku měla vymáhat i do 90 dnů od data rozhodnutí. To je však zřejmě v rozporu s literou zákona, nebo? ten ukládá, aby rozhodnutí bylo vydáno alespoň 90 dnů před splatností... Viz níže cit.z.: §58 odst. (8) Rozhodnutí o vyměření poplatku spojeného se studiem podle odstavce 3 nebo odstavce 4 se vydává alespoň 90 dnů před splatností poplatku. Rektor může v rámci rozhodování o žádosti o přezkoumání rozhodnutí o vyměření poplatku spojeného se studiem vyměřený poplatek snížit, prominout nebo odložit termín jeho splatnosti s přihlédnutím zejména ke studijním výsledkům a sociální situaci studenta podle zásad uvedených ve statutu veřejné vysoké školy.

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání